Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W 2025 r. operator planuje stopniowo wyłączać technologię 3G w województwach świętokrzyskim i opolskim oraz w części województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Dokładne daty i obszary można sprawdzić na mapie, dostępnej pod adresem: www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g. Jest ona aktualizowana ją na bieżąco.
Wdrażanie LTE w miejsce 3G to krok w stronę bardziej wydajnej, nowoczesnej sieci, lepiej dostosowanej do potrzeb użytkowników i coraz większej liczby funkcjonujących w niej urządzeń. Pasmo 900 MHz, które do tej pory wykorzystywane było przez 3G, teraz przekazywane jest stopniowo na potrzeby LTE. W ten sposób zwiększy się zasięg i pojemność nowszej sieci. 4G LTE oznacza szybsze przesyłanie danych, a także wyższą jakość połączeń głosowych, dzięki technologii VoLTE.
Jak się przygotować? Warto sprawdzić swój telefon i kartę SIM
Większość klientów nie musi w związku z planowaną przez operatora zmianą nic robić. Jeśli korzystają ze współczesnych urządzeń oraz kart SIM, zauważą lepszy zasięg i wyższą jakość połączeń i internetu w smartfonie.
Użytkownikom starszych modeli telefonów komórkowych Orange zaleca sprawdzenie sprzętu i karty SIM, żeby upewnić się, czy obsługują one tę technologię. W tym celu należy wysłać darmowego SMS-a o treści KARTA pod numer 80233. Klient otrzyma informację zwrotną czy jego urządzenie i karta obsługują technologię LTE. W razie konieczności kartę SIM można bezpłatnie wymienić w salonach Orange. Tam też i na infolinii konsultanci pomogą w przypadku jakichkolwiek problemów.
Praktyczne wskazówki, jak sprawdzić sprzęt, a także odpowiedzi na najpopularniejsze pytania można znaleźć na stronie www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g.
Na około miesiąc przed przełączeniem sieci na nowszą technologię w danym obszarze rozpoczynają się prace przygotowawcze. Mogą one skutkować pewnym pogorszeniem się jakości rozmów i ograniczeniem połączeń internetowych dla klientów, którzy nie przeszli do nowszych technologii (4G czy 5G). To dlatego, że połączenia – realizowane wcześniej przez 3G – będą obsługiwane przez starszą sieć 2G. Chcąc tego uniknąć, warto jak najwcześniej zadbać o kartę SIM, obsługującą nowsze technologie i skorzystać z technologii VoLTE, dostępnej w większości współczesnych smartfonów. Zwykle jest ona włączona automatycznie. Gdyby tak nie było, łatwo uruchomić ją w ustawieniach telefonu.
Klienci, którzy po zmianie pozostaną przy urządzeniach i kartach SIM nieobsługujących technologii 4G, będą mieli zapewnione podstawowe usługi, za sprawą 2G.
Orange jednocześnie rozwija sieć najnowszej generacji – 5G, oferującą najwyższej jakości łączność i superszybki mobilny internet – o prędkości nawet ponad 1Gb/s. W zasięgu tej technologii jest już ponad 30% mieszkańców kraju.
Źródło informacji: Orange Polska
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.12.2024, 12:02 |
Źródło informacji | Orange Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |