Newsletter

Nauka i technologie

Pierwszy w Polsce hackathon związany z platformą Predix 2.0. odbędzie się w czasie 8. Nocy w Instytucie Lotnictwa

24.08.2017, 12:52aktualizacja: 24.08.2017, 12:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Hackathon w Instytucie Lotnictwa
Hackathon w Instytucie Lotnictwa

Dnia 13 października 2017 roku w Warszawie, w czasie 8. Nocy w Instytucie Lotnictwa, odbędzie się pierwszy w Polsce hackathon związany z platformą Predix 2.0. Wydarzenie to, organizowane przez Engineering Design Center, skierowane jest do programistów zafascynowanych nowymi technologiami, a szczególnie tematyką lotniczą oraz koncepcją IIoT (Industrial Internet of Things).

W ciągu 24 godzin kilka zespołów tworzyć będzie oprogramowanie, które pozwoli na rozwiązanie konkretnego problemu inżynieryjnego. Do dyspozycji uczestników będzie platforma software’owa Predix 2.0 oraz rzeczywiste dane z symulatora turbiny uzyskane dzięki współpracy z General Electric. Zakres implementacji będzie obejmował zebranie danych z czujników oraz wstępne przetworzenie ich lokalnie, przy użyciu komponentu Predix Machine. Następnie zadaniem hackatonistów będzie przesłanie danych do chmury oraz ich wizualizacja przy wykorzystaniu komponentów platformy Predix Cloud.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a nagrodą dla najlepszego zespołu będą zestawy Lego Mindstorms, które pozwalają między innymi na konstruowanie i oprogramowanie robotów oraz układów automatyki.

Do turnieju można się zgłaszać do 15 września do godz. 24:00.

Więcej informacji i zgłoszenia: www.edc.pl/hackathon

Engineering Design Center to wspólne przedsięwzięcie GE i Instytutu Lotnictwa. Inżynierowie z obydwu firm wspólnie realizują globalne projekty techniczne związane z lotnictwem, energetyką oraz przemysłem naftowym.

Dodatkowych informacji udziela:

Marta Lewsza-Staniszewska

tel. kom. +48 601 985 248

e-mail: marta.lewsza@ge.com

www.edc.pl/hackathon

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.08.2017, 12:52
Źródło informacji Instytut Lotnictwa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.