Newsletter

Nauka i technologie

Pleszew: Nauka bezpiecznej jazdy wspomagana aplikacją

06.06.2021, 23:00aktualizacja: 06.06.2021, 23:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wizualizacja miasteczka ruchu drogowego, które powstaje w Pleszewie. Źródło grafiki: archiwum UMiG w Pleszewie
Wizualizacja miasteczka ruchu drogowego, które powstaje w Pleszewie. Źródło grafiki: archiwum UMiG w Pleszewie
Na pleszewskim stadionie ruszyła budowa miasteczka ruchu drogowego. Oprócz powszechnych zajęć szkolnych, naukę bezpiecznej jazdy wspomagać będzie specjalna aplikacja.

Inwestycja zostanie oddana jeszcze w tym roku. Na 1200 metrach kwadratowych powstaną m.in.: rondo, skrzyżowania z drogami równorzędnymi i podporządkowanymi, przejścia dla pieszych, znaki pionowe i poziome, sygnalizacja świetlna, ulice dwukierunkowe i jednokierunkowe. Pojawi się też dodatkowo „ósemka” do nauki jazdy. Całość oświetlą latarnie LED.

Najmłodsi, ubiegający się o kartę rowerową będą korzystać z placu w ramach zajęć szkolnych. Jednak jak rekomendują władze samorządowe, obiekt dedykowany jest każdemu, kto zechce poćwiczyć zasady bezpiecznej jazdy, bez względu na wiek.

Budowa to część wartego ponad 1,2 mln zł projektu „Eko Pleszew”. Samo miasteczko wyceniono na ponad 500 tys. złotych, ale 311 tys. złotych stanowi dotacja z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Stąd też tak duży nacisk na ekologię. Planowane są bogate nasadzenia zieleni wokół miasteczka, a wszystkie należące do niego urządzenia elektryczne zasilane będą instalacją fotowoltaiczną.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.06.2021, 23:00
Źródło informacji Pleszew
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ