Newsletter

Nauka i technologie

Prace rozwojowe firmy HEUTHES nad 21. wersją systemu GRYFBANK

17.10.2022, 14:16aktualizacja: 17.10.2022, 14:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

GRYFBANK to funkcjonujący z powodzeniem od 1993 roku w bankowości komercyjnej w Polsce system autorstwa HEUTHES, który nieustannie jest poddawany gruntownym aktualizacjom. Prace te mają na celu dostosowywanie do wszelkich nowinek technologicznych ułatwiających korzystanie z systemu, zarówno przez banki, jak i ich klientów.

GRYFBANK to centralny system bankowy zapewniający obsługę wszelkiego rodzaju produktów przeznaczonych dla klientów: od podstawowych rachunków rozliczeniowych, poprzez depozyty terminowe i kredyty, a na produktach specjalistycznych kończąc.

W najnowszej wersji 21. system otrzyma: nowoczesny i jeszcze bardziej przyjazny, przeglądarkowy interfejs użytkownika, wykorzystujący najnowszy zestaw komponentów ekranowych w wersji 8. biblioteki HDB, aktualizację środowiska programistycznego do standardów Java 17 oraz otwarte interfejsy w technologii REST, ułatwiające integrację ze zdalnymi kanałami dostępu.

Zastosowana w najnowszej wersji GRYFBANK technologia mikroserwisów, oprócz tradycyjnej instalacji na serwerach w banku, pozwoli na instalację i wykorzystanie w architekturze chmurowej, zależnie od wymagań klienta. Dodatkowymi atutami nowej wersji GRYFBANK jest jego integracja z archiwum elektronicznym, które będzie przechowywać cyfrową dokumentację klienta i raportów oraz możliwość połączenia z systemem ISOF, do zarządzania zapleczem banku.

Oferowane przez HEUTHES najnowsze technologie będą stanowić uzupełnienie dotychczasowych cech systemu, które od momentu jego powstania są doceniane przez użytkowników. Zalicza się do nich: elastyczna parametryzacja po stronie banku, możliwość kreowania własnych produktów z wykorzystaniem modułu BPCAD (Banking Product Computer Aided Design) i oddzielenie obsługi klienta od warstwy księgowości.

GRYFBANK jest częścią kompleksowego rozwiązania dla bankowości, na który składają się ponadto systemy MULTICENTAUR PAYMENT HUB i GRYFCARD. Łącznie te trzy systemy zapewniają pokrycie znacznego obszaru funkcjonalnego zarówno małego, jak i dużego banku.

Potwierdzeniem słuszności przyjętego przez HEUTHES kierunku rozwoju systemu GRYFBANK jest już jego 21. wersja oraz fakt, że otrzymała ona Rekomendację HIT ROKU 2022 w konkursie Gazety Bankowej.

Więcej informacji na stronie www.heuthes.pl

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.10.2022, 14:16
Źródło informacji HEUTHES Sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.