Newsletter

Nauka i technologie

Prezes PKO BP na EKF 2023: nie ma odwrotu od zastosowania sztucznej inteligencji w bankowości

07.06.2023, 16:21aktualizacja: 07.06.2023, 17:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
„Najciekawsze, co się tutaj wybijało, to rozwój sztucznej inteligencji i jej wpływ na sektor bankowy. Jesteśmy świadomi, że nowa technologia, która wkroczy w nasze życie, przede wszystkim obejmie finanse. (…) Ryzyko prawne związane z kredytami frankowymi to kolejne wyzwanie, które stoi przed sektorem finansowym. Za parę dni mamy orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE. Dyskusji i debat w którym to kierunku podąży, było tutaj wiele” - mówi, podsumowując EKF 2023, Dariusz Szwed, wiceprezes zarządu kierujący pracami zarządu PKO Banku Polskiego.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 07.06.2023, 16:21
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.