Newsletter

Nauka i technologie

Program Open Eyes Economy Summit 2023 już dostępny

19.09.2023, 08:00aktualizacja: 19.09.2023, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Open Eyes Economy Summit
Open Eyes Economy Summit
Energia społeczna, sztuczna inteligencja, transformacja energetyczna, sytuacja samorządów, raportowanie ESG i bezpieczeństwo zdrowotne to główne tematy Open Eyes Economy Summit, który odbędzie 21 i 22 listopada 2023 r. w ICE Kraków oraz online.

Nie tylko energia społeczna

OEES - generator energii społecznej - tak brzmi hasło przewodnie ósmej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit. Główną publikacją omawianą podczas wydarzenia będzie obywatelski raport „Generatory Energii Społecznej”. Wnioski z raportu, czyli diagnozę potencjału energii społecznej w Polsce oraz praktyczne rekomendacje zaprezentują jego współautorzy: Cezary Obracht-Prondzyński, Kuba Wygnański oraz Joanna Sadzik.

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana również druga edycja „Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej Polski” - eksperckiego raportu na temat stanu polskiej gospodarki. W tym roku autorzy prócz Polski pod lupę wzięli także kraje grupy wyszehradzkiej. Raport pokaże więc jak wiarygodność ekonomiczna naszego kraju wypada na tle „rówieśników” - Czech, Słowacji i Węgier.

Jakie jeszcze zagadnienia czekają na uczestników tegorocznej edycji Kongresu?

W programie Open Eyes Economy Summit 2023 znalazły się tematy takie jak:

 • polityka gospodarcza w państwach rządzonych przez populistów,
 • wojna w Ukrainie i niebezpieczny „moment Rashomona”,
 • dążenia Europy do dekarbonizacji i zeroemisyjności w przemyśle,
 • transformacja energetyczna w regeneracji miast,
 • samorząd terytorialny jakiego potrzebujemy,
 • po pierwsze ZDROWIE - warunkiem zdrowej gospodarki,
 • raportowanie ESG jako wyznacznik decyzji inwestycyjnych i modelu biznesowego firm,
 • sztuczna inteligencja: wyzwania i zagrożenia,
 • jak kultura wyzwala energię społeczną?

Udział w Kongresie potwierdziła już ponad setka prelegentów ze świata biznesu, polityki, nauki i kultury w tym: Rafał Brzoska, Misia Furtak, Beata Mońka, Jakub Mazur, Taras Vysotskyi, Tomasz Wróblewski.

Wydarzenia artystyczne

Ruch Open Eyes Economy nie zapomina o tym jak ważną rolę w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości odgrywa sztuka, dlatego Kongresowi tradycyjnie już towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne z cyklu Open Eyes Art Festival, które w tym roku odbywać się będą od 7 do 23 listopada. W ramach festiwalu pojawi się przestrzeń zarówno dla wielkich, uznanych artystów, jak i dla młodych adeptów sztuki, którzy są dopiero na początku swojej drogi i mogą zaprezentować swoją twórczość. Podczas Open Eyes Economy Summit odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”, który został wyróżniony m.in. na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo, a przestrzenie Centrum Kongresowego zostaną wypełnione sztuką performatywną Łukasza Błażejewskiego.

Rekrutacja wolontariuszy

Trwa nabór wolontariuszy na Open Eyes Economy Summit 2023. Chcesz współtworzyć ósmą edycję Kongresu? Zależy Ci na zaangażowaniu się w wolontariat, który otwiera oczy na tematy ekonomii wartości, energii społecznej i zrównoważonego rozwoju? A może potrzebujesz dowiedzieć się, jak wygląda w praktyce organizacja międzynarodowego wydarzenia?

Zostając wolontariuszem/wolontariuszką OEES, można zyskać szansę na zdobycie wielu doświadczeń, które umożliwią dalszy rozwój. Organizatorzy oferują także:

 • umowę o współpracy wolontariackiej,
 • opiekę koordynatora wolontariatu i wdrożenie do zadań,
 • współpracę z młodym, kreatywnym i energicznym zespołem,
 • zaświadczenie po zakończeniu wydarzenia.

Zgłoszenia odbywają się poprzez formularz: https://bit.ly/wolontariatOEES23

O Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, poruszających tematykę zrównoważonego rozwoju. Listopadowy szczyt ekonomii wartości jest kulminacją całorocznej pracy intelektualnej i organizacyjnej ruchu Open Eyes Economy, któremu przyświeca założenie, że w życiu gospodarczym wartości ekonomiczne muszą być uzupełniane przez wartości niematerialne, takie jak odpowiedzialność społeczna i środowiskowa.

To wydarzenie otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety z życia gospodarczego i społecznego, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia. Kongres z roku na rok wzmacnia swoją pozycję ważnego wydarzenia krajowego i międzynarodowej wizytówki Krakowa. Potwierdzają to nie tylko opinie uczestników, mówców i partnerów, lecz także sukcesy w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).

W wydarzenie angażuje się wiele firm, instytucji i organizacji. Do grona partnerów 8. edycji dołączyły już m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, ING Bank Śląski, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Krakowski Holding Komunalny, Fortum, Allegro, Shell, IKEA, Górażdże, Veolia, InPost. Główny Patronat Medialny nad Kongresem objęły: Radio Zet, TOK FM, Dziennik Gazeta Prawna. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków.

Obecność na OEES to wyjątkowa okazja, by poznać najnowsze trendy społeczno-gospodarcze, posłuchać na żywo niezwykłych osobowości z kraju i ze świata, a także nawiązać nowe kontakty.

Aktualny program oraz rejestracja na Open Eyes Economy Summit 2023 dostępne są na stronie: https://kongres.oees.pl/.

KONTAKT:

e-mail: media@oees.pl

Źródło informacji: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.09.2023, 08:00
Źródło informacji Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ