Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Cyber Mocni to cykl spotkań z zakresu cyberbezpieczeństwa prowadzonych online przez ekspertów z firmy ING Tech Poland. Projekt kierowany jest do dzieci i młodzieży. Ma pomóc im zrozumieć, że internet to, owszem, super narzędzie, ale bywa też niebezpieczne. Cyber Mocni mają ostrzec młodych internautów, pokazać, na co uważać w sieci oraz jak zachowywać się w internecie, by być mniej podatnym na działania przestępców.
„Podczas pandemii całe nasze życie przeniosło się do online’u. Dlatego kilkoro naszych pracowników postanowiło podzielić się swoją wiedzą z zakresu cyberbezpieczeństwa. Stale edukuje się dorosłych, a świadomość cyberzagrożeń należy budować od najmłodszych lat. Stąd też postanowili wyjść z projektem do dzieci i młodzieży, dla których zagłębienie się w wirtualny świat to coś zupełnie normalnego, codzienność. A przecież najmłodsi mogą nie zdawać sobie sprawy, nie wiedzieć, że oprócz rozrywki, nauki i przyjemności w sieci mogą czekać na nich zagrożenia. Tak powstał projekt Cyber Mocni” – informuje Anna Czardybon-Szymańska, Communications Specialist z ING Tech Poland.
Poprzednie edycje webinariów poświęcone były m.in. hejtowi, wyjaśnieniu, jak dbać o dane w internecie, co publikować w sieci, a co jest niebezpieczne, a także zasadom używania komunikatorów, bo przecież rozmówca to niekoniecznie musi być 11-letnia Kasia, a może być nim podszywający się pod nią Krzysztof, lat 43.
25 marca ING Tech Poland zaprasza dzieci i młodzież na otwarte, bezpłatne i wirtualne spotkanie w ramach Cyber Mocnych, pod hasłem „Piraci nie tylko z Karaibów!”. Podczas niego eksperci opowiedzą m.in.: czym są prawa autorskie, kiedy i co możemy ściągać z internetu, a czego nam pobierać nie wolno, co to jest piractwo i kiedy się go dopuszczamy oraz jakie zagrożenia wiążą się ze ściąganiem gier.
„Bardzo często zdarza nam się coś pobierać z internetu i wykorzystywać np. do uatrakcyjnienia swoich prezentacji. To, że jakieś zdjęcie znalazło się w internecie, nie oznacza, że należy do wszystkich. Trzeba podać chociaż źródło grafiki. Chodzi o krzewienie zachowań, postaw, od najmłodszych lat. Skoro dorośli często nie wiedzą, co mogą pobierać z internetu, to nie możemy wymagać tego od dzieci” – przekonuje Anna Czardybon-Szymańska.
Spotkanie odbędzie się 25 Marca 2022 r. od 17 do 18 dla klas 1-3 i od 18 do 19 dla klas 4-8. Żeby w nim uczestniczyć trzeba zapisać się pod linkiem Cyber Mocni - Piraci nie tylko z Karaibów - Inne w, 25.03.2022 - Evenea.pl.
W potwierdzeniu mailowym dorosły, który zgłasza dziecko, otrzyma link do spotkania na platformie MS Teams. Potem wystarczy, że w niego kliknie i przekaże dziecku urządzenie.
„Projekt z uwagi na pandemię prowadzimy w formule online, ale nasi eksperci są otwarci na tradycyjne spotkania. Jesteśmy gotowi przyjechać do szkoły, świetlicy czy domu kultury” - zachęca Anna Czardybon-Szymańska wraz z zespołem prowadzącym szkolenia.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.03.2022, 09:43 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom