Pobierz materiał i Publikuj za darmo
13. Austriacki Szczyt Rowerowy odbędzie się pod koniec marca br. w Gösserhallen w Wiedniu. To największa konferencja dotycząca polityki rowerowej w całej Austrii. Główne sympozjum jest organizowane we współpracy z Federalnym Ministerstwem Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, miastem Wiedeń i Wiedeńską Agencją ds. Mobilności. W czasach zmian klimatycznych, akcji „Fridays for Future” i coraz wyższych temperatur, potrzebne są nowe podejścia i rozwiązania w sektorze transportu. Zostaną one omówione w Wiedniu przez około 500 ekspertów z Austrii i Europy.
Zgodnie z nową strategią klimatyczną i energetyczną #mission2030 przyjętą przez austriacki rząd, celem do 2025 roku jest zwiększenie udziału ruchu rowerowego z 7 do 13 procent. W Austrii 40 procent przejazdów samochodem jest wciąż krótszych niż 5 km, a to idealny dystans dla rowerzystów.
„Jazda na rowerze jest istotnym elementem ochrony klimatu w dzielnicach, gminach i miastach. Wspólnie chcemy zbadać i przedyskutować możliwości roweru w walce z kryzysem klimatycznym z wielu różnych perspektyw” - mówi Martin Blum, przedstawiciel Wiednia ds. ruchu rowerowego i dyrektor Wiedeńskiej Agencji Mobilności, która organizuje wydarzenie.
Ochrona klimatu jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Jaka jest w tym rola roweru? Jaka infrastruktura rowerowa w miastach i gminach ma sens? Jakie zasoby i struktury są potrzebne? Eksperci ze świata biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, polityki i administracji spotkają się w austriackiej stolicy, aby odpowiedzieć na te pytania.
Częścią szczytu rowerowego są też wycieczki rowerowe i liczne możliwości nawiązywania kontaktów.
W niedzielę 29.03.2020 roku w Wiedniu odbędzie się parada rowerowa - Radparade. Na tę wspólną wycieczkę rowerową wzdłuż wiedeńskiej Ringstrasse są również zaproszeni uczestnicy szczytu. Coroczna Radparade przyciąga tysiące rowerzystów do historycznego centrum Wiednia.
Rejestracja na szczyt rowerowy jest już możliwa. Uczestnicy z krajów Europy Południowo-Wschodniej, studenci i członkowie organizacji pozarządowych mogą korzystać z atrakcyjnych rabatów, a nawet bezpłatnego wstępu. Regularna opłata za udział w dwudniowej konferencji wynosi 49 euro.
Rejestracja na konferencję i dalsze informacje na stronie www.radgipfel2020.at
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.01.2020, 11:47 |
Źródło informacji | Eurocomm-PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Eksperci MIWO: Polacy spędzają w budynkach 90 proc. swojego życia, powinni tam mieć komfortowe warunki PAP
Polacy spędzają w budynkach nawet 90 proc. swojego życia, ale także 90 proc. wszystkich pożarów ma miejsce w budynkach mieszkalnych. 71 proc. osób odczuwa problem hałasu w swoich domach, a budynki zużywają ok. 40 proc. energii w skali całej gospodarki - wynika z raportu „Przyjazne mieszkanie. Jak zapewniać Polakom oszczędne, bezpieczne i komfortowe mieszkania na lata” opracowanego przez ekspertów MIWO. Raport zawiera także diagnozę, w jaki sposób zapewnić w nich oczekiwany komfort.- 16.01.2025, 16:06
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polskie rozwiązania edukacyjne docenione na światowym forum
W polskiej edukacji często sięgamy po inspirację w kierunku USA bądź Skandynawii. Tymczasem rozwiązania tworzone przez rodzime firmy cieszą się na świecie coraz większą estymą, zdobywając kolejne międzynarodowe nagrody. Jury prestiżowego konkursu GESS Education Awards 2024 uznało Interaktywne Plansze Przyrodnicze – serię pomocy stworzonych przez gdańską firmę Learnetic – za najlepsze programy edukacyjne dla klas 4-8.- 15.01.2025, 12:16
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Learnetic SA