Newsletter

Nauka i technologie

„Rozwój biomedycyny w rejonie Wielkiej Zatoki: możliwości i wyzwania” – szczyt w Shenzhen

21.10.2021, 08:55aktualizacja: 21.10.2021, 08:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Szczyt „Rozwój biomedycyny w rejonie Wielkiej Zatoki: możliwości i wyzwania”
Szczyt „Rozwój biomedycyny w rejonie Wielkiej Zatoki: możliwości i wyzwania”

SHENZHEN, Chiny, 21 października 2021 r. /PRNewswire/ -- Dnia 16 października w Shenzhen (Chiny) odbył się szczyt zatytułowany „Rozwój biomedycyny w rejonie Wielkiej Zatoki: możliwości i wyzwania”. Główni liderzy oraz specjaliści rządowi, przemysłowi, akademiccy i służby medyczne zebrali się, aby zbadać możliwości i wyzwania związane z rozwojem przemysłu biomedycznego w rejonie Wielkiej Zatoki Guangdong-Hong Kong-Macao w obecnym klimacie gospodarczym i międzynarodowym.

Szczyt został zorganizowany przez Biuro Projektu Marki Narodowej Agencji Informacyjnej Xinhua, współorganizowany przez Chińską Agencję Informacyjną Shenzhen, CFBond.com oraz Cheerland Biologics, a także sponsorowany przez Investment Holdings Capital w Shenzhen, przy wsparciu Komitetu Zarządzającego Shenzhen Dapeng New District.

Li Bin, zastępca dyrektora Narodowej Komisji Zdrowia (NHC) i członek Rady Zarządzającej Partii NHC, stanął na czele delegacji urzędników państwowych uczestniczących w szczycie. Przewodniczący Li z uznaniem wypowiedział się na temat scentralizowanych, opartych na wielkości zamówień na materiały eksploatacyjne do leków, głównej polityki Komitetu Centralnego KPCh w zakresie reformy lekowej, która rozpoczęła się w 2020 roku. Dzięki nowej polityce, chińska zdolność do badań i rozwoju oraz innowacji w zakresie nowych leków, jak również zapewnienie jakości, możliwości dostaw i zastosowania klinicznego uległy znacznej poprawie.

Gong Xixiang, członek Rady Zarządzającej Partii i sekretarz generalny Agencji Informacyjnej Xinhua, zwrócił uwagę, że Shenzhen, jako jedno z głównych miast regionu Wielkiej Zatoki Guangdong-Hong Kong-Macao, aspiruje do miana lidera i centrum innowacji w dziedzinie biomedycyny.

Xu Jianping, dyrektor Departamentu Otwarcia Regionalnego Krajowej Komisji Rozwoju i Reform, wezwał region Wielkiej Zatoki do odegrania wiodącej roli w rozwoju Jedwabnego Szlaku Zdrowia, z korzyścią dla Chin i pozostałych państw zaangażowanych w ten proces.

Liu Ruyin, założyciel i prezes Cheerland Biologics, podkreślił, że firma Cheerland, z siedzibą w Shenzhen, dąży do osiągnięcia pozycji regionalnego i krajowego lidera w dziedzinie biotechnologii. Zbudowała światowej klasy zespół zarządzający z międzynarodową kadrą kierowniczą, kierowany przez Michaela Garvey’a, prezesa i dyrektora zarządzającego. Cheerland stworzyła również ekosystem biomedyczny składający się z laboratoriów diagnostycznych opartych na sekwencjonowaniu genów, platformy opracowywania i programu prac nad lekami, usług medycznych, a obecnie także CDMO (organizację zajmującą się opracowywaniem i produkcją kontraktową). Cheerland buduje pierwszą chińską bazę CDMO (Bio-CDMO) do produkcji leków biologicznych na szeroką skalę, której celem jest świadczenie usług Bio-CDMO o międzynarodowym standardzie, niskich kosztach i na skalę komercyjną dla globalnych klientów z branży biotechnologicznej. Podczas szczytu odbyła się ceremonia globalnego uruchomienia Cheerland Bio-CDMO oraz uroczystość podpisania umowy o świadczenie usług.

Naukowcy i liderzy przemysłu debatowali nad tym, w jaki sposób obszar Wielkiej Zatoki może promować najwyższej jakości rozwój przemysłu biomedycznego w obecnym kontekście ekonomicznym i geopolitycznym.

Cheerland Biologics

Firma Cheerland Biologics, współorganizator szczytu, została założona w Shenzhen w kwietniu 2016 roku i wybrana do Projektu Marki Narodowej Agencji Informacyjnej Xinhua w kwietniu 2021 roku. Cheerland dąży do znacznego obniżenia kosztów leków biologicznych i uczynienia biomedycyny dostępną dla wszystkich, poprzez innowacje technologiczne i świadczenie usług produkcyjnych na ogromną skalę dla międzynarodowego przemysłu biotechnologicznego.

Linki do załączników obrazów:

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=404338

Fot. Międzynarodowa ceremonia wprowadzenia na rynek Cheerland Bio-CDMO

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1665263/Summit.jpg

Źródło: Cheerland Biologics

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.10.2021, 08:55
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.