Newsletter

Nauka i technologie

Rusza 15. edycja międzynarodowych warsztatów poświęconych materiałom zaawansowanym w Ras al-Chajmie

21.02.2024, 09:37aktualizacja: 21.02.2024, 09:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Ras Al Khaimah Government Media Office
Business Wire/Ras Al Khaimah Government Media Office
Grono uczestników liczy ponad 200 światowej sławy naukowców, badaczy i nauczycieli akademickich w dziedzinie nauk o materiałach zaawansowanych.

RAS AL-CHAJMA, Zjednoczone Emiraty Arabskie--(BUSINESS WIRE)-- Dziś rozpoczęła się 15. edycja międzynarodowych warsztatów poświęconych materiałom zaawansowanym (IWAM) organizowanych przez Centrum Materiałów Zaawansowanych w Ras al-Chajmie (RAKCAM) w ośrodku Mövenpick na wyspie Al Marjan.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240219642072/pl/.

15. edycja IWAM zgromadziła ponad 200 prominentnych naukowców, nauczycieli akademickich, badaczy i studentów z placówek edukacyjnych osławionych na arenie międzynarodowej, a także ponad 100 uczestników z uniwersytetów ZEA, którzy przystępują do dyskusji na temat możliwości kształtowania przyszłości za pomocą materiałów zaawansowanych. Wydarzenie po raz kolejny odbywa się pod patronatem szejka Sa’uda ibn Sakr al-Kasimi'ego, członka Rady Najwyższej ZEA stojącego na czele emiratu Ras al-Chajmy, który uczestniczy w nieformalnych rozmowach na temat znaczenia materiałów zaawansowanych dla rozwiązania największych światowych wyzwań.

Materiały zaawansowane są wykorzystywane m.in. w telefonach komórkowych, elektronice czy systemach energetycznych i obejmują metale, materiały ceramiczne i polimery - zarówno nowe, jak i w udoskonalonej postaci. Innowacje w zakresie materiałów zaawansowanych mogą zrewolucjonizować wiele sektorów, takich jak między innymi lotnictwo, transport, budownictwo i opieka zdrowotna, umożliwiając im ograniczenie śladu węglowego i zmniejszenie zużycia energii.

W warsztatach IWAM wezmą udział osławieni naukowcy z dziedziny materiałów zaawansowanych pochodzący m.in. z Uniwersytetu Cambridge, Uniwersytetu Oksfordzkiego, Uniwersytetu Nowej Południowej Walii oraz Instytutu Maxa Plancka, a także noblista prof. Andriej Gejm z Uniwersytetu w Manchester.

W ramach misji IWAM, by angażować młodych ludzi w naukę, ponad 500 uczniów i studentów ze szkół i uniwersytetów w Ras al-Chajmie wzięło udział w „Wyzwaniu na rzecz Innowacyjności i Zrównoważonego Rozwoju”, które polegało na opracowaniu innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań stojących przed światem. Zwycięzcy i zdobywcy dorocznej prestiżowej międzynarodowej nagrody szejka Sa’uda w dziedzinie nauk o materiałach (w wysokości 100 000 USD) zostaną ogłoszeni pod koniec tygodnia.

Anthony Cheetham, prezes Centrum Materiałów Zaawansowanych w Ras al-Chajmie, podkreślił: „Jego wysokość szejk Sa’ud jest zaangażowany na rzecz wykorzystywania edukacji i nauki jako czynników stymulujących innowacyjność przyczyniającą się do postępów ludzkości, w tym na rzecz osiągania postępów w dziedzinie nauk o materiałach. Warsztaty IWAM odgrywają zasadniczą rolę w realizacji tej wizji, inspirując młodych ludzi do udziału w kształtowaniu zrównoważonej przyszłości Ras al-Chajmy i nie tylko, a także przyczyniania się do kształtowania świetlanej przyszłości dla kolejnych pokoleń”.

Więcej informacji na temat warsztatów IWAM można znaleźć tutaj.

*Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240219642072/pl/.

Źródło: Ras Al Khaimah Government Media Office

KONTAKT:

Steven McCombe

e-mail: Media@rakmediaoffice.ae

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.02.2024, 09:37
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ