Newsletter

Nauka i technologie

Ruszyło nowe narzędzie dla samorządów wspierające rozwój usług telekomunikacyjnych

27.09.2022, 14:06aktualizacja: 27.09.2022, 14:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Poradnik „Rozwój infrastruktury samorządowej” ma pomóc samorządowcom w pracy nad poprawą dostępności usług cyfrowych i likwidacji tzw. białych plam zasięgu telefonii i internetu mobilnego - poinformował we wtorek Krzysztof Głomb, twórca projektu i prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”. Narzędzie wesprze samorządy na temat usług telekomunikacyjnych.

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” wyjaśniło, że poradnik jest elementem programu „Gmina w zasięgu” oraz zaplanowanej przez Stowarzyszenie w 25. roku działalności kampanii informacyjno-edukacyjnej. Program jest adresowany do środowisk lokalnych - władz samorządowych i mieszkańców, a jego celem jest „prezentacja korzyści wynikających z aktywnego i świadomego korzystania z internetu oraz dostępnych dzięki sieciom mobilnym wszystkich narzędzi cyfrowych”. Patronat nad poradnikiem objął Państwowy Instytut Łączności.

„Kiedy zastanawialiśmy się nad tym, jak tę rocznicę obchodzić, uznaliśmy, że podejmiemy temat inwestycji w sieci 5G, niezwykle ważny dla rozwoju kraju, a jednocześnie wiążący się z falą dezinformacji skutkującą rezerwą niektórych samorządowców wobec angażowania się we współpracę z operatorami. Postanowiliśmy tę sytuację zmienić, proponując środowisku samorządowemu działania informacyjne i edukacyjne” - powiedział cytowany w informacji prasowej Krzysztof Głomb, pomysłodawca programu, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.

Stowarzyszenie poinformowało również, że w ramach programu „Gmina w zasięgu”, obok poradnika, uruchomiło portal informacyjno-edukacyjny https://gminawzasiegu.mwi.pl/, który ma „pokazywać korzyści z dostępu do internetu dobrej jakości oraz odpowiadać na dezinformację na temat rzekomej szkodliwości dla zdrowia mieszkańców i środowiska naturalnego infrastruktury sieci nowych generacji”.

Na portalu jest dostępny bezpłatnie poradnik „Rozwój infrastruktury samorządowej”. Poza tym ma on zapewnić bezpłatne wsparcie doradcze władzom samorządowym zainteresowanym współpracą z operatorami telefonii mobilnej, potrzebne przy inwestycjach w sieci na ich terenie oraz prowadzić szkolenia dla samorządowców i mieszkańców.

Poradnik jest udostępniony bezpłatnie na stronie: Gmina w zasięgu

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.09.2022, 14:06
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.