Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Projekty konkursowe zostaną ocenione w dziesięciopunktowej skali. Pod uwagę będzie brana np. skalowalność, czyli możliwość realizacji niezależnie od wielkości wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej, czy też potencjał do zaktywizowania społeczności mieszkańców osiedla. Jury nagrodzi trzy najlepsze zgłoszenia od wspólnot i spółdzielni, finansując instalację fotowoltaiczną o mocy 20 kWp i wartości 80 000 zł każda.
„Projekt >>ZmieniaMY nasze osiedla<< oddaje wartości, którymi kieruje się Grupa E.ON – komentuje Andrzej Modzelewski, prezes zarządu innogy Polska z Grupy E.ON. – Stawiamy sobie za cel wspieranie producentów energii ze źródeł odnawialnych, działań podejmowanych z troską o środowisko, a także edukację w temacie oszczędnego gospodarowania energią” - dodaje.
Jak wziąć udział
Wystarczy wejść na dedykowaną projektowi stronę www i wypełnić formularz zgłoszeniowy udzielając odpowiedzi na trzy pytania: jakie działania proekologiczne zrealizowała wspólnota lub spółdzielnia mieszkaniowa, dlaczego właśnie na te się zdecydowała oraz jak te inicjatywy wpłynęły na społeczność mieszkańców osiedla.
Zgłoszenie powinien wysłać reprezentant danej spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej z siedzibą w Warszawie. Zgłoszenia będą weryfikowane przez specjalnie powołaną komisję. Formularz można wypełnić i wysłać do 26 listopada 2021 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 31 stycznia 2022 roku.
Każde działanie na rzecz środowiska ma znaczenie
Grupa E.ON kieruje się przekonaniem, że każdy krok, nawet ten najmniejszy wykonany z myślą o środowisku, ma znaczenie. Dla firmy istotna jest również idea wspólnotowości, która jest wyrażana hasłem „MY może więcej”. W tym duchu przygotowano inicjatywy, których celem jest zainspirowanie mieszkańców Warszawy. Firma chce zachęcić warszawiaków do wspólnej pracy i wprowadzenia zmian, które sprawią, że stołeczne osiedla będą jeszcze bardziej przyjazne naturze.
Źródło informacji: innogy Polska/Grupa E.ON
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.11.2021, 16:23 |
Źródło informacji | innogy Polska/Grupa E.ON |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom