Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Będziemy rozmawiać o legislacji, regulacjach, technologiach obecnych i przyszłych, takich jak chociażby technologie kwantowe. W agendzie nie zabraknie też tematów horyzontalnych. W końcu nadal połowa świata nie ma dostępu do internetu. Mamy już ponad trzy tysiące zarejestrowanych uczestników, a 90 proc. z nich jest spoza Polski" - wyjaśnił Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021. Dodał, że decyzja o organizacji wydarzenia w Polsce zapadła już w trakcie przygotowań do poprzedniej edycji w Berlinie dwa lata temu.
Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 powiedział, że udział w wydarzeniu zapowiedziała już większość grup interesariuszy zdefiniowanych przez ONZ (administracja, biznes, świat nauki, organizacje pozarządowe oraz technologiczne). Swoją obecność potwierdziło już blisko 30 ministrów cyfryzacji ze świata. Spodziewamy się również obecności Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa oraz Premiera RP Mateusza Morawieckiego.
Pierwszy dzień konferencji (tzw. dzień zero) pozostaje w gestii państwa będącego gospodarzem. Polscy interesariusze przez ostatnie miesiące zaproponowali blisko setkę wydarzeń, z których finalnie udało się wyłonić kilkanaście. Kulminacją ma być uroczysta gala i koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Ostatniego dnia odbędzie się uroczyste zamknięcie, któremu towarzyszyć ma przedstawienie krótkiego dokumentu podsumowującego, na roboczo nazwanego protokołem z Katowic (Katowice Protocol). Znajdą się w nim kierunki i zakres tematyczny, w jakim poruszano się podczas całego tygodnia Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021.
Imprezie będzie towarzyszyć zaproponowany przez Polskę Szczyt Młodych IGF (Youth Summit IGF), który ma na celu zaangażowanie młodych osób w dyskusję o przyszłości cyfrowej transformacji. Jak poinformował Krzysztof Szubert, inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony ONZ.
Wojciech Pawlak, dyrektor NASK wspomniał o inicjatywie Youth Summit IGF, który podczas Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 zgromadzi wielu młodych aktywnych ludzi z całego świata. Przez cały ubiegły rok NASK wspierał środowisko Youth Summit IGF w organizacji warsztatów, w ramach których budowano kontakty i rozwijano relacje w tym zakresie.
„NASK podejmuje w swoich badaniach społecznych oraz zainicjuje podczas Szczytu tematykę dobrostanu psychicznego młodych ludzi, żyjących w świecie cyfrowym. Naszych gości będziemy również zapraszać do debat i rozmów o cyberbezpieczeństwie, w tym szczególności o zagrożeniach hybrydowych oraz wyzwaniach cyfrowej suwerenności” - podkreślił Pawlak.
Udział w Cyfrowym Szczycie ONZ - IGF 2020 jest bezpłatny. Dzięki współpracy z samorządem udało się pozyskać darmowe bilety na komunikację miejską, ułatwiające dojazd na miejsce wydarzenia. Z pełną agendą konferencji można się zapoznać na stronie internetowej IGF2021.pl. Tam również znajduje się formularz rejestracyjny.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.11.2021, 15:38 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Nagroda główna dla HEUTHES w rankingu IT@BANK2024
Firma HEUTHES po raz pierwszy w historii swojej działalności zwyciężyła w prestiżowym rankingu głównym IT@BANK organizowanym przez Miesięcznik Finansowy BANK. Tym samym w tegorocznej, dziewiętnastej edycji rankingu firma uzyskała tytuł najbardziej wszechstronnej firmy IT. Warto podkreślić, iż nagrodę firma HEUTHES zdobyła w jubileuszowym roku 35-lecia istnienia.- 22.11.2024, 11:09
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: HEUTHES sp. z o.o.