Newsletter

Nauka i technologie

T-Mobile Polska i Siemens rozpoczynają współpracę w zakresie prywatnych sieci kampusowych

23.03.2023, 12:00aktualizacja: 27.03.2023, 09:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

T-Mobile Polska - A. Maierhofer, T-Mobile Polska; M. Zieliński, Siemens Polska; A. Jenbar, T-Mobile Polska
T-Mobile Polska - A. Maierhofer, T-Mobile Polska; M. Zieliński, Siemens Polska; A. Jenbar, T-Mobile Polska
Usługi i rozwiązania z obszaru łączności odgrywają kluczową rolę w przemyśle i logistyce - to one wspierają optymalizację procesów produkcyjnych i zapewniają bezpieczne działanie organizacji, gwarantują niezawodność oraz podnoszą poziom wydajności przedsiębiorstw. T-Mobile, konsekwentnie rozbudowując swoją ofertę, nawiązał współpracę z Siemens Polska. Technologie i usługi oferowane przez obie firmy zapewnią klientom jeszcze więcej możliwości i funkcjonalności w zakresie sieci przemysłowych (Campus Networks).

Współpraca między T-Mobile Polska i Siemens Sp. z o.o. będzie rozwijać różnorodne aspekty przemysłowej łączności GSM bazującej na technologiach 2G/4G/5G, a także sieciach IoT, tj. LTE-CATM1 oraz Narrowband IoT. Co ważne, zakłada ona nie tylko wspólną realizację projektów, ale także prac rozwojowych w oparciu o rozwiązania obu firm. Ich celem jest udoskonalanie usług i optymalizacja działania urządzeń.

Dzięki zainicjowanej współpracy do klientów trafią rozwiązania stworzone na bazie unikalnego połączenia kompetencji T-Mobile Polska i Siemens Sp. z o.o. Klienci będą mogli korzystać z doświadczenia T-Mobile w budowaniu sieci radiowych, w tym także prywatnych sieci kampusowych (Campus Networks) w środowisku przemysłowym oraz doświadczenia z wdrożeń Deutsche Telekom w wykorzystaniu sieci prywatnych do usprawniania i budowania nowych procesów biznesowych. Z kolei technologie Siemensa zapewnią wysoką jakość urządzeń oraz ich niezawodność w trudnych warunkach, jakie pojawiają się w halach przemysłowych, tj. wysoka temperatura, kwasowe środowisko czy podwyższone ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

„Rozpoczęcie współpracy z firmą Siemens to dla nas ważny krok w stronę dalszego rozwoju technologii sieciowych. Jestem przekonany, że ogromny potencjał rozwiązań oferowanych przez obie firmy umożliwi nam wypracowanie propozycji, które w skali rynku usług dla biznesu będą wyróżniać się wysoką jakością, innowacyjnością i - co dziś w szczególności istotne - bezpieczeństwem” - komentuje Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.

„Transfer, zbieranie i analityka danych to klucz do skutecznej transformacji cyfrowej przemysłu. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnej sieci oraz urządzeń współpracujących. Partnerstwo z T-mobile umożliwi jeszcze bardziej efektywne i innowacyjne wykorzystanie technologii mobilnych LTE oraz 5G. Wspólnie dostarczymy naszym klientom rozwiązania, które przyczynią się do zwiększania ich innowacyjności, odporności, a więc i konkurencyjności na rynku” - mówi Maciej Zieliński, CEO Siemens Polska.

Pierwszym, rozpoczętym już, etapem współpracy są testy prowadzone w laboratorium T-Mobile, związane z łącznością, funkcjonalnością urządzeń Siemensa oraz testami end-2-end (UAT).

Mocna sieć dla biznesu

Dzięki nawiązanej współpracy przyszli klienci firm T-Mobile i Siemens będą mogli korzystać z przemysłowej sieci prywatnej, czyli w 100% prywatnej sieci komórkowej. Rozwiązania tego typu znajdują zastosowanie przy zarządzaniu i utrzymaniu kluczowych procesów przemysłowych oraz biznesowych, stanowią też przyszłość inteligentnych fabryk opartych o sterowane zdalnie, możliwe za sprawą niezawodności tego typu sieci. Do ogromnych zalet i wyróżników sieci kampusowych należą m.in. wyższy niż w przypadku Wi-Fi poziom bezpieczeństwa dzięki licencjonowanemu pasmu, większa mobilność i szybsze przekazywanie danych, a także minimalizacja problemów z zakłóceniami sieci. Do niewątpliwych przewag sieci kampusowych zaliczyć można ponadto zdecydowanie większą elastyczność w rozbudowie niż ma to miejsce w przypadku sieci LAN. Firmy nie są tym samym zdane na okablowaną infrastrukturę, zachowując przy tym identyczne parametry transmisji danych. Campus Networks to także zasoby przeznaczone specjalnie dla sieci prywatnej, umowy o poziomie świadczenia usługi (SLA) gwarantujące jej zgodność z odpowiednimi parametrami, czy w końcu prywatność danych i ograniczony do minimum poziom opóźnień w porównaniu do sieci publicznych.

Wszystko to sprawia, że sieci kampusowe są chętnie tworzone wszędzie tam, gdzie szybkość i niezawodność pozostają priorytetowe: na terenach fabryk, portów morskich i lotniczych czy kopalń oraz tam, gdzie priorytetem pozostaje bezpieczeństwo kluczowych procesów biznesowych.

Więcej informacji na temat usług T-Mobile dla biznesu można znaleźć na stronie https://biznes.t-mobile.pl/pl.

Źródło informacji: T-Mobile

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.03.2023, 12:00
Źródło informacji T-Mobile
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ