Newsletter

Nauka i technologie

Ważna nagroda dla informatyków: znaleźć błąd najkrótszą i najdłuższą drogą

31.07.2023, 08:00aktualizacja: 31.07.2023, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Czasem błąd w algorytmie ujawnia się szybko, a czasem - dopiero po bardzo długim czasie. Pytanie - jak znaleźć ten zakres, w którym program może się "wykrzaczyć". Za rozwiązanie tego problemu dla modelu VASS nagrodzono zespół z polskimi informatykami.

Polsko-niemiecko-brytyjski zespół informatyków otrzymał nagrodę za najlepszą pracę w ramach 50. edycji konferencji International Colloquium on Automata, Languages and Programming (ICALP) 2023. Konferencja ICALP jest podzielona na dwie ścieżki: algorytmiczną i logiczną. Ta praca jest ze ścieżki logicznej. A to jedna z dwóch najważniejszych konferencji logicznych w informatyce teoretycznej.

Praca (https://arxiv.org/abs/2305.01581) dotyczy wykrywania błędów w algorytmach.

"Nasze rozwiązanie wyjaśnia, jak dobry może być algorytm dotyczący tzw. problemu pokrywalności dla modelu VASS - zarówno jak szybko może działać i ile czasu musi wymagać, żeby działał poprawnie" - opisuje w rozmowie z portalem Nauka w Polsce jeden z autorów dr Filip Mazowiecki z Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej na: https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C97555%2Cwazna-nagroda-dla-informatykow-znalezc-blad-najkrotsza-i-najdluzsza-droga

Źródło informacji: Nauka w Polsce

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.07.2023, 08:00
Źródło informacji Nauka w Polsce
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ