Newsletter

Nauka i technologie

Yutong notuje udany rok 2022. Firma dostarczyła 888 pojazdów w całości zasilanych energią elektryczną na potrzeby transportu fanów podczas największego na świecie turnieju piłkarskiego

05.01.2023, 16:29aktualizacja: 05.01.2023, 16:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Yutong Bus
PR Newswire/Yutong Bus

ZHENGZHOU, Chiny, 5 stycznia 2023 r. /PRNewswire/ -- Yutong Bus („Yutong”, SHA: 600066), wiodący globalny producent autobusów elektrycznych, zdobył uznanie Mowasalat, głównego dostawcy usług transportowych w Katarze, za realizację niezawodnych, bezpiecznych i płynnych usług transportowych o zerowej emisji dwutlenku węgla dla fanów największego na świecie turnieju piłkarskiego. Przez 29 dni i nocy, flota licząca 888 pojazdów w całości zasilanych energią elektryczną wraz ze 126 pracownikami Yutong, oferowała całodobowe usługi transportowe, przewożąc ponad 2,6 miliona pasażerów, przy łącznym przebiegu przekraczającym 3 miliony kilometrów.

Rok 2022 był niezwykle udany dla firmy Yutong. Obecnie jest ona najlepiej sprzedającą się na świecie marką autobusów napędzanych nową energią, oferującą w pełni zasilane bateriami autobusy hybrydowe i autobusy napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi w ponad 152 krajach i terytoriach świata, z ponad 170 tysiącami autobusów. Przyczyniają się one do zmniejszenia śladu węglowego o ponad 23 miliony ton na całym świecie.

Przy 11 966 sprzedanych pojazdach nowej energii w 2022 roku, Yutong notuje znakomitą sprzedaż. Firma zrealizowała duże zamówienia, m.in. do Kazachstanu - 150 sztuk autobusów miejskich 6116HG, które są wyposażone w najnowocześniejszy system ogrzewania, dzięki czemu nadają się do pracy w ekstremalnie niskich temperaturach; do Meksyku - 160 autobusów elektrycznych, które umożliwiają realizację potrzeb w zakresie zielonych, bezpiecznych i wygodnych podróży około 102 milionom mieszkańców; oraz do Wielkiej Brytanii - 161 autobusów elektrycznych, które spełniły wysokie standardy rynku europejskiego i które trafiły na całe Wyspy Brytyjskie.

Doskonałe wyniki sprzedaży firmy Yutong wynikają z jej nieustannego ukierunkowania na innowacje technologiczne. Charakteryzujący się minimalistycznym wyglądem elektryczny autobus miejski E11 może poszczycić się dużą pojemnością pasażerską w połączeniu z inteligentnymi systemami bezpieczeństwa, które zapewniają płynną i przyjemną jazdę. Modele E7 i E9 firmy Yutong stanowią bardziej elastyczne rozwiązanie dla podróży miejskich. Charakteryzuje je kompaktowa konstrukcja, która zapewnia większą zwrotność. Wysokiej klasy elektryczne autobusy Yutong T12E i T13E łączą w sobie funkcjonalność i styl. Wyposażono je w ergonomiczną konstrukcję wewnętrzną, wytrzymałą baterię i solidne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, które maksymalizują komfort i niezawodność podczas długich podróży.

Yutong podnosi również poprzeczkę dla systemu bezpieczeństwa autobusów elektrycznych poprzez opracowanie opatentowanej technologii YESS, która zapewnia pięciostopniowe rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa obejmujące konstrukcję antykolizyjną pojazdu, system tłumienia ognia w akumulatorze z wykorzystaniem azotu, osłonę termiczną akumulatora, ochronę komponentów pojazdu oraz całodobowy monitoring akumulatora. To wszystko przynosi znaczną poprawę poziomu bezpieczeństwa, zdolności do jazdy w każdych warunkach pogodowych i możliwości adaptacji drogowej swoich e-busów.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1977068/1.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1977069/2.jpg

Źródło: Yutong Bus

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.01.2023, 16:29
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ