Newsletter

Zdrowie i styl życia

Popierana przez prezydenta Obamę procedura naukowa dr. Rongxiang Xu, właściciela amerykańskiego patentu na technologię regeneracji uszkodzonych organów, doprowadziła do wynalezienia "komórki o potencjale regeneracyjnym" (PRC)

16.09.2013, 11:08aktualizacja: 16.09.2013, 11:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

LOS ANGELES, 12 września 2013 r. /PRNewswire/ Dr. Rongxiang Xu (http://en.wikipedia.org/wiki/Rongxiang_Xu), twórca medycyny regeneracyjnej i cieszący się uznaniem specjalista z dziedziny medycyny i nauk przyrodniczych, ogłosił dzisiaj, że chiński Państwowy Urząd ds. Ochrony Własności Intelektualnej (SIPO) przyznał mu nowy patent (Priorytet: US10/004,103 (https://www.google.com/patents/US6685971?dq=US10/004,103&hl=en&sa=X&ei=i6suUuzpDqz9iQLu-4GwBQ&ved=0CEsQ6AEwAw), 30 października 2001 r.; nr patentu: ZL200610153824.8 (http://www.mebo-international.com/article/potential-regenerative-cell-and-its-culturing-method)) za wynalazek określany jako „komórka o potencjale regeneracyjnym” (ang. Potential Regenerative Cell - PRC), co stanowi potwierdzenie istnienia i funkcjonowania PRC w organizmie człowieka oraz wrodzonej zdolności tkanek ludzkich do regeneracji, a także wyjaśnia podstawy tego zjawiska. Począwszy od roku 2004, dr Xu uzyskał w Stanach Zjednoczonych wiele patentów (między innymi US6991813 (http://www.mebo-international.com/sites/default/files/8--US6991813-B2%20rsc.pdf )) związanych z jego procedurą naukową i zbiorczym wnioskiem patentowym dotyczącym „hodowania komórek o potencjale regeneracyjnym w celu stworzenia pluripotencjalnych komórek macierzystych i regeneracji organów ludzkich". Z kolei procedura związana z „regeneracją uszkodzonych organów” została określona przez prezydenta Obamę w tegorocznym orędziu o stanie państwa (http://www.whitehouse.gov/state-of-the-union-2013#webform) jako priorytet w zakresie rozwoju nauk przyrodniczych.

(Zdjęcie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130912/LA78368-a)

(Zdjęcie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130912/LA78368-b)

Komórki PRC występujące w ludzkim ciele to dorosłe komórki tkankowe, które mogą ulegać przekształceniu i funkcjonować jako pluripotencjalne komórki macierzyste; komórki PRC mogą zmieniać się w pluripotencjalne komórki macierzyste w ramach hodowli in vitro i in vivo; PRC można pobudzać in situ lub in vitro do funkcji pluripotencjalnych komórek macierzystych i regeneracji funkcjonalnych tkanek i organów. "Komórka o potencjale regeneracyjnym" to rewolucyjny wynalazek w dziedzinie rozwoju nauk biologicznych dotyczących człowieka.   

Komórka PRC stanowi potencjał regeneracyjny ukryty w organizmie człowieka. Poprzez pobudzenie i podtrzymywanie jej funkcjonowania każdy organ ludzki może zyskać nowe życie dzięki naturalnej zdolności regeneracyjnej do ochrony, zachowywania, przywracania sprawności i odmładzania narządu. Przed odkryciem dr. Xu proces ten uznawano za niemożliwy. Działanie komórek o potencjale regeneracyjnym poprzez ich hodowlę w ciele ludzkim było stopniowo sprawdzane w praktyce od 29 lat, co umożliwiło udzielenie pomocy pacjentom z poparzeniami i wrzodami w 73 krajach. Regenerację chorobowo zmienionych organów człowieka i odmładzanie starzejących się narządów prowadzono w wielu krajach. „Celem ‘Ogłoszenia dotyczącego sukcesu technologii regeneracji organów ludzkich’, które wydałem w czerwcu 2013 r., było poinformowanie opinii publicznej o dostępnych technologiach naukowych, które służą do regeneracji i przywracania sprawności uszkodzonych lub starzejących się organów” - stwierdził dr Xu.   

Wnioski patentowe dotyczące "komórki o potencjale regeneracyjnym” i "procedury naukowej związanej z regeneracją uszkodzonych organów" stanowią łączny wniosek, który został złożony w 2002 r. z priorytetem w USA. Zgodnie ze strategią ochrony własności intelektualnej dr. Xu, zasadnicza analiza wniosku patentowego dotyczącego procedury naukowej dr. Xu, związanej z regeneracją organów osiągniętą dzięki komórkom PRC, została najpierw przedłożona w amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) w 2002 r., zaś jego wniosek patentowy dotyczący komórki o potencjale regeneracyjnym został złożony w chińskim SIPO do podstawowej analizy w 2002 roku. W latach 2005-2006 r. USPTO przyznało dr. Xu kilka patentów za metodę hodowli komórek PRC i procedurę naukową obejmującą „przekształcanie in situ komórek PRC w pluripotencjalne komórki macierzyste regenerujące fizjologiczne tkanki i organy”. Z kolei SIPO w Chinach zdecydował o powołaniu specjalnej komisji do szczegółowego zbadania kwestii PRC, twierdząc, że w historii nauk przyrodniczych nie ma żadnych informacji na temat definicji terminu „komórki o potencjale regeneracyjnym” stosowanego przez dr. Xu oraz jej funkcjonowania. Znajdując naprzemiennie argumenty na potwierdzenie i zaprzeczenie teorii dr. Xu, Urząd SIPO przez 11 lat szczegółowo analizował tę kwestię i prowadził debatę z dr. Rongxiang Xu, aby wreszcie przyznać patent 28 sierpnia 2013 r., potwierdzając istnienie i funkcjonowanie PRC w organizmie ludzkim. Oznacza to odkrycie i wynalezienie komórek somatycznych w organizmie człowieka, które mogą pełnić funkcję pluripotencjalnych komórek macierzystych. Dzięki wykorzystaniu wynalezionego przez dr. Xu procesu hodowli komórek można bezpośrednio pobudzać tworzenie takich komórek, aby pełniły funkcję pluripotencjalnych komórek macierzystych w celu przywracania sprawności uszkodzonym lub martwym organom, przynosząc ludzkości nieocenione korzyści.

W celu przybliżenia opinii publicznej znaczenia naukowego odkrycia komórek PRC dr Xu. udzielił dodatkowych odpowiedzi na poniższe pytania:

Jaka jest różnica pomiędzy komórkami PRC a ludzkimi komórkami macierzystymi?

Jak przedstawia primer komórki macierzystej (NIH, maj 2000), komórki macierzyste to takie komórki, które zawsze mogą zachować funkcję proliferacji i różnicowania podczas rozwoju zarodkowego i po narodzinach człowieka. Te, które są w stanie rozwinąć się w całym ludzkim ciele, to totipotencjalne komórki macierzyste. Z kolei te, które mogą tylko rozwinąć się w tkankach fizjologicznych i organach, to pluripotencjalne komórki macierzyste, a te u których wciąż występuje funkcja proliferacji i różnicowania po narodzinach, to dojrzałe komórki macierzyste.

Z kolei komórki “PRC” są komórkami somatycznymi, obecnymi w tkankach organów osób dorosłych. Jako zwykłe komórki tkankowe, komórki “PRC” zazwyczaj nie wykazują funkcji proliferacji i różnicowania, jednak, kiedy organ lub tkanka ulegnie uszkodzeniu (utrata funkcji), komórki “PRC” przekształcają się bezpośrednio in situ w pluripotencjalną komórkę macierzystą i regenerują wymagane komórki fizjologiczne, tkanki i organy in situ, po czym komórki “PRC” powracają do postaci komórek somatycznych i pozostają utajone w tkankach i organach. Komórka “PRC” to niezależna wrodzona jednostka w ludzkim ciele, “matka” regeneracyjnych ludzkich komórek macierzystych oraz rezerwowa komórka regeneracyjna dla regeneracji organów i tkanek pozostawiona przez naturę przy tworzeniu człowieka.

Jaki jest związek pomiędzy komórkami “PRC” i “naukową procedurą regeneracji uszkodzonych organów”?

Opatentowana “naukowa procedura regeneracji uszkodzonych organów” jest następujący: komórki tkankowe w organach ludzkich przekształcają się in situ w pluripotencjalne komórki macierzyste, a następnie regenerują nowe komórki, tkanki i narządy, aby odbudować uszkodzony organ i przywrócić jego funkcje. Komórki “PRC” są prawdziwym źródłem regeneracji i podstawą wspomnianej procedury naukowej. Brak komórek “PRC” wyklucza "procedurę naukową regeneracji uszkodzonego organu”.

Jaka jest różnica pomiędzy komórkami “PRC” i badaniem nad linią zarodkowej komórki macierzystej?

Linia komórkowa jest stałą kulturą komórkową, która mając do dyspozycji odpowiednie nowe środowisko i przestrzeń, podlega nieustannemu rozmnażaniu się. Wielu uczonych specjalizujących się w biologii komórkowej mogłoby sądzić, że linia komórkowa jest już z założenia nietypowa i jest na drodze stania się odpowiednikiem kulturowym komórki nowotworowej. Celem badania nad linią zarodkowej komórki macierzystej jest pobranie macierzystej komórki zarodkowej w trakcie rozwoju zarodkowego, aby stworzyć linię komórkową w środowisku in vitro dla celów badań. Zgodnie z logicznym podejściem do biologii komórkowej, kiedy komórka staje się komórką liniową, traci swoje pierwotne cechy. Innymi słowy, nauka o komórkach „PRC” zajmuje się badaniem funkcji in situ takich komórek w organizmie ludzkim i wpisuje się w zakres badań poświęconych ich własnym fizjologicznym funkcjom regeneracyjnym w ciele. Charakter tych dwóch rodzajów badań różni się od siebie: linia zarodkowa komórki macierzystej dotyczy badań nad eksperymentalnym modelem komórki. Nauka o komórkach "PRC" jest nauką stosowaną dotyczącą regeneracji in situ tkanek i organów fizjologicznych dzięki komórkom somatycznym in situ.

Informacje o dr. Rongxiang Xu

Dr Xu jest twórcą medycyny regeneracyjnej (ang, Human Body Regenerative Restoration Science - HBRRS), cenionym uczonym i medycznym pracownikiem naukowym oraz przewodniczącym zarządu MEBO International, spółki zarządzającej własnością intelektualną, odpowiedzialną za zarządzanie HBRRS, z siedzibą w Kalifornii i Pekinie. Dr Xu jest również stałym członkiem Chińskiego Stowarzyszenia Lekarzy Medycyny (CMDA), a także honorowym przewodniczącym Chińskiego Stowarzyszenia ds. Poparzeń i Integracji Medycyny Tradycyjnej i Zachodniej (CBAITWM).

Więcej informacji o PRC i doktorze Xu znajduje się na stronie: http://www.mebo-international.com\

Źródło: Dr. Rongxiang Xu

KONTAKT:

Jane Westgate

tel. +1-336-209-9276

e-mail: Jane@westgatecom.com

-

Cheryl Riley

tel. +1-703-683-1798

e-mail: cherylrileypr@comcast.net

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.09.2013, 11:08
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ