Pobierz materiał i Publikuj za darmo
NAPERVILLE, Illinois, 24.01.2011 r. /PRNewswire/ - Firma Nalco Mobotec, światowy lider w dziedzinie technologii ochrony powietrza ogłosiła, że w ramach konsorcjum z firmą Remak-Rozruch, podpisała kontrakt z Zespołem Elektrowni PAK S.A. na modernizację jednego z kotłów w Elektrowni Pątnów I, zlokalizowanej w Koninie, Polska.
(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20101231/NALCOLOGO)
Zespół Elektrowni PAK S.A. jest jednym z największych producentów energii elektrycznej w Polsce. Wprowadzona inwestycja, na kotle nr 5 w El. Pątnów I, spowoduje obniżenie poziomu emisji tlenków azotu (NOx), umożliwiając Zespołowi Elektrowni PAK spełnienie na tym kotle nowych surowych wymagań dot. emisji do atmosfery zgodnie z Dyrektywą UE dot. Emisji z Obiektów Przemysłowych, obowiązującej od roku 2016. Ponadto, zwiększona sprawność procesu spalania, którą zapewnia technologia wprowadzana przez Nalco Mobotec, przyczyni się do podwyższenia sprawności kotła, co umożliwi ZE PAK spalanie mniejszej ilości węgla brunatnego, a w konsekwencji oszczędności w kosztach paliwa.
Modernizacja obejmować będzie zabudowę opatentowanych technologii firmy Nalco Mobotec - ROFA(R) (Rotating Opposed Fired Air) i technologii ROTAMIX(R) do optymalizacji spalania i redukcji NOx w połączeniu z modyfikacjami, których podejmie się Remak-Rozruch, w celu modernizacji układu spalania w kotle i układów sterowania. Zakończenie inwestycji o wartości 50 mln PLN (ponad 16,5 mln USD) jest planowane na sierpień 2012 r.
"Zespoły pracowników Nalco Mobotec w Polsce, Kanadzie i USA ściśle współpracowały z firmą Remak-Rozruch, by opracować opłacalną ofertę, która spełni wymagania techniczne i budżetowe ZE PAK - powiedział David Johnson, wiceprezes firmy Nalco oraz prezes na Europę, Afrykę i Środkowy Wschód. - Projekt ten, to mocne wejście w rok 2011 dla naszej działalności w Polsce i innych regionach w całej Europie".
Opatentowana przez Nalco Mobotec technologia ROFA zapewnia rotację (zawirowanie) mieszanki paliwowo-powietrznej w całej objętości komory spalania poprzez asymetryczny układ powietrza wtórnego. Efektem jest wyjątkowe wymieszanie powietrza, paliwa i chemikaliów, oraz odpowiedni rozkład temperatur, co powoduje redukcję emisji NOx i optymalizację procesu spalania. System ROTAMIX firmy Nalco Mobotec łączy dysze podawania powietrza z automatycznie regulowanymi lancami do wtrysku chemikaliów do komory paleniskowej w obszary, gdzie temperatura jest najkorzystniejsza.
"Połączenie tych dwóch technologii zapewni ZE PAK rozwiązanie, które optymalizuje redukcję emisji i zminimalizuje nakłady inwestycyjne" - powiedział Dwayne Kearns, naczelny dyrektor ds. Technologii Ochrony Powietrza firmy Nalco.
O firmie Nalco Mobotec
Nalco Mobotec jest światowym liderem w dziedzinie analiz, technologii i kompleksowych rozwiązań oferowanych z myślą o elektrowniach opalanych węglem i obiektach przemysłowych na całym świecie, gdzie dąży się do ograniczenia emisji do atmosfery przy jednoczesnym utrzymaniu właściwej skuteczności spalania i dyspozycyjności kotła. Pełna oferta firmy Nalco Mobotec w zakresie związków NOx, SOx, rtęci, biomasy, wydajności spalania i ochrony powietrza przed zanieczyszczeniem pozwala na przedstawienie naszym klientom przemysłowym rozwiązań, w których skuteczność mogą oni ufać. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej http://www.nalcomobotec.com. Nalco Mobotec jest spółką zależną od Nalco Holding Company (NYSE: NLC), światowego lidera w technologiach dotyczących wody, energii i powietrza, które zapewniają ponadto klientom wymierne oszczędności i ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
Źródło: Nalco
KONTAKT:
Charlie Pajor
tel. +1-630-305-1556
e-mail: cpajor@nalco.com
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.01.2011, 11:27 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |