Newsletter

Zlecone: Skype dla firm z funkcją grupowych rozmów wideo

07.01.2011, 11:55aktualizacja: 07.01.2011, 11:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Grupowe połączenia wideo w biznesowej wersji Skype

6 stycznia 2011 r. - Skype powiadomił dziś o dodaniu usługi grupowych połączeń wideo do swojego oprogramowania dla firm. Usługa dostępna jest w nowej, biznesowej wersji komunikatora Skype (wersja 5.1 dla systemu Windows).

Grupowe połączenia wideo z udziałem trzech lub więcej (maksymalnie dziesięciu) osób pozwolą firmom wzbogacić możliwości komunikacyjne i wzmocnić relacje biznesowe. Biznesowa wersja komunikatora Skype (http://www.skype.com/intl/en-us/business) to wysoce rozwinięta platforma komunikacyjna, umożliwiająca interakcję w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wysokiej jakości przekazu audio i wideo, organizowanie konferencji, wymianę wiadomości, SMS-ów, a nawet plików oraz udostępnianie pulpitu lub prezentacji.

"Dzięki usłudze grupowych połączeń wideo możemy zaoferować użytkownikom prosty sposób na pozostanie w kontakcie i bezpośrednią współpracę z kolegami, partnerami, czy klientami z całego świata - powiedział David Gurle, dyrektor generalny i wiceprezes Skype for Business. - Biznesowa wersja komunikatora Skype jest wręcz stworzona do spotkań na żywo. Stanowi także kuszącą i opłacalną alternatywę wobec konkurencyjnych rozwiązań, które często są skomplikowane, kosztowne i trudne do wprowadzenia".

Administratorzy w firmach mogą korzystać z wielu zalet biznesowej wersji komunikatora Skype, jaką jest chociażby bezproblemowa instalacja programu na komputerach pracowników w obrębie danej organizacji. Możliwa jest również kontrola sposobu w jaki używany jest Skype poprzez wyłączanie i konfigurowanie szeregu opcji komunikatora. Ponadto administratorzy mogą tworzyć konta dla pracowników, przydzielać punkty Skype Credit lub abonamenty oraz (za pomocą narzędzia internetowego o nazwie Skype Manager) udostępniać wybranym użytkownikom funkcje premium, takie jak grupowe połączenia wideo.

Usługa grupowych połączeń wideo dla firm oferowana jest przez Skype w cenie 5,99 EUR* za miesiąc od użytkownika. Jeśli firma skorzysta z narzędzia Skype Manager aby wykupić dla swoich pracowników 3- lub 12- miesięczny abonament na tę usługę, otrzyma 33% promocyjnej zniżki.

Około 37% użytkowników Skype twierdzi, że korzysta z platformy usług tej firmy w celach biznesowych okazjonalnie lub często.1 Wideorozmowy stanowiły około 41,5 % wszystkich minut spędzonych pomiędzy użytkownikami Skype (Skype-to-Skype) w okresie drugiej połowy 2010 roku.

Promos Promotional Products Inc. z siedzibą w Nowym Jorku, będąca jedną z czołowych firm z branży promocji produktu i marki na świecie, używa funkcji grupowych połączeń wideo Skype do zawierania transakcji z 20 tys. klientów na terenie USA, jak również do prowadzenia wewnętrznych spotkań, szkoleń i zespołowych obrad. Korzystając ze Skype w celach komunikacji, ePromos może dostarczać klientom usługi o wyjątkowej jakości, dzięki czemu zajmuje wiodącą pozycję na wartym 20 mld USD rynku promocji produktów.

"Kiedy przygotowywaliśmy produkt na zamówienie dla jednego z klientów zagranicznych - mówi Jeff Pinsky, wiceprezes wykonawczy w ePromos - zorganizowaliśmy pojedyncze połączenie za pomocą komuniakatora Skype z udziałem klienta i jego przedstawiciela ds. sprzedaży i usług kreatywnych, dzięki czemu w jakości HD mogliśmy wspólnie omawiać najbardziej szczegółowe elementy, takie jak wykończenia czy zdobienia, jak również przeglądać podobne produkty w Internecie. Usługa grupowych połączeń wideo Skype pozwala nam szybciej wypracować lepsze wyniki, gdyż dzięki niej z procesu rozwoju produktu odliczonych zostaje 2-3 tygodnie, 1-2 spotkania czy dodatkowe 2-4 godziny rozmów telefonicznych".

Aby zainicjować grupowe połączenie wideo, wystarczy, by jeden uczestnik konferencji używał komunikatora Skype dla Windows w wersji 5.1 lub najnowszej biznesowej wersji programu. Aby wszyscy użytkownicy mogli odbierać połączenie, powinni dysponować co najmniej wersją 5.0 Skype (Mac lub Windows). Połączenia wideo w Skype pomiędzy dwoma rozmówcami będą nadal bezpłatne.

1 Na podstawie wewnętrznego badania w I kwartale 2010 r. z udziałem 40.000 użytkowników Skype.

Informacje o Skype:

Skype jest oprogramowaniem komunikacyjnym, którego celem jest przekraczanie barier w dziedzinie komunikacji. Dzięki urządzeniu podłączonemu do Internetu, rodziny, przyjaciele i koledzy mogą za darmo wysyłać sobie wiadomości oraz prowadzić rozmowy audio oraz wideo. Mogą oni również wykonywać tanie połączenia z telefonami stacjonarnymi lub komórkowymi praktycznie na całym świecie. Skype wprowadził ostatnio grupowe rozmowy wideo, pozwalając grupom lub więcej niż dwóm osobom wspólnie wykonywać dowolne zadania, kiedy każda z nich znajduje się gdzie indziej.

Firma Skype została założona w 2003 r. i ma siedzibę w Luksemburgu. Skype można za darmo pobrać na komputer, telefony komórkowe i inne podłączone do internetu urządzenia ze strony: http://www.skype.com.

Najświeższe informacje i aktualizacje dotyczące biznesowej wersji Skype’a dostępne są na oficjalnym blogu (http://blogs.skype.com/business), na Twitterze: @skypeforbusiness lub na Facebooku: http://facebook.com/skypeforbusiness.

Wymagane jest szerokopasmowe połączenie z Internetem. Skype nie zastępuje tradycyjnych usług telefonicznych i nie można za jego pomocą dzwonić pod numery alarmowe.

Skype, znaki towarowe i graficzne firmy oraz symbol „S” są znakami towarowymi Skype Limited.

KONTAKT:

Grzegorz Piwowar

tel. 22 536 04 41

tel. kom. (+48) 609 707 150

e-mail: grzegorz.piwowar@grayling.com

Skype: grzegorz.piwowar.mmd

Magda Kocoń

tel. 22 536 04 72

tel. kom. (+48) 601 575 117

e-mail: magda.kocon@grayling.com

Skype: magda.kocon3

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.01.2011, 11:55
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii