Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zlecone: OrbusNeich wnosi pozew o zniesławienie przeciwko doktorowi Pavlowi Cervince

21.03.2011, 13:48aktualizacja: 21.03.2011, 13:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HONGKONG, 21 marca 2011 r. /PRNewswire/ - Firma OrbusNeich poinformowała dzisiaj, że złożyła pozew w Holandii przeciwko doktorowi Pavlovi Cervince i Szpitalowi im. Masaryka w Usti nad Labem w Republice Czeskiej, w którym doktor Cervinka jest ordynatorem oddziału kardiologii.

Pozew dotyczy badań klinicznych prowadzonych w Szpitalu im. Masaryka, w którym doktor Cervinka był głównym badaczem, który twierdził, że losowo porównał stent Genous firmy OrbusNeich z konwencjonalnym metalowym stentem wykorzystywanym w leczeniu pacjentów po zawale. Wyniki badania stentu OrbusNeich wykazały pewne zdarzenia niepożądane. Jednakże, po analizie badania przez OrbusNeich i niezależnych recenzentów, okazało się, że było wiele nieścisłości, przeinaczeń i niespójności w badaniu, metodach badania i ogłoszonych wnioskach z badania.

Według pozwu doktor Cervinka i Szpital im. Masaryka popełnili czyny niedozwolone i OrbusNeich wnosi o wydanie nakazu sądowego zakazującego dalszych prezentacji lub publikacji badania. Ponadto, OrbusNeich wnioskuje o publikację orzeczenia sądu w U.S. Journal, w którym badanie zostało opublikowane przez doktora Cervinkę i umieszczenie w U.S. Journal potwierdzenia decyzji przez doktora Cervinkę, a także inne formy zadośćuczynienia.

Po pierwszej prezentacji badania w American College of Cardiology w marcu 2009 r., zgodnie z praktyką właściwej społecznej odpowiedzialności firmy i poważnym zaniepokojeniem o dobro pacjenta, personel OrbusNeich skontaktował się z doktorem Cervinką, aby omówić badanie i zbadać okoliczności zgłoszonych niepożądanych skutków. W odpowiedzi, doktor Cervinka przekazał ograniczone informacje dotyczące trzech pacjentów, u których doszło do zakrzepicy w stencie (zakrzep). Niezależna ocena danych dotyczących tych pacjentów wykazała powikłania w przypadku wszystkich trzech pacjentów, a mianowicie niewłaściwe rozprężenie, niecałkowite pokrycie zwężenia, implantacja stentu w zdrowym segmencie tętnicy czy uciśnięciem ujścia zdrowej bocznicy i niewłaściwe umiejscowienie rozpórki w gałęzi diagonalnej, które są uznawane za czynniki ryzyka zakrzepicy w stencie. Ponadto ocena ta ujawniła rozbieżności w przedstawionych danych oraz niespójności i przeinaczenia w badaniu oraz opublikowanych wynikach. Po przedstawieniu wyników niezależnej oceny, doktor Cervinka przyznał, że popełnił błędy, jednakże zmiany, jakie wprowadził w kolejnych prezentacjach i publikacji badania w czasopiśmie medycznym nie stanowiły korekty zgłoszonych nieścisłości w badaniu, przyznania się do popełnienia błędów, ani nie stanowiły publikacji błędów i potwierdzenia nieważności badania.

Doktor Cervinka wiele razy przedstawiał wyniki i wnioski z badania po tym, jak on i Szpital im. Masaryka zdawali sobie sprawę z błędów w badaniu i publikowanych wynikach. W wyniku znacznego rozpowszechnienia badania i jego błędnych wniosków, które nie były poparte danymi, wielu klinicystów przestało używać tego produktu i zakończyło badania kliniczne, a firma OrbusNeich straciła reputację. Mimo wielu próśb OrbusNeich, ani doktor Cervinka, ani Szpital im. Masaryka nie ujawnili publicznie błędów i nieprawidłowości w tym nieważnym badaniu.

Alfred J. Novak, prezes i dyrektor generalny OrbusNeich, powiedział: "Stenty OrbusNeich i inne nasze produkty stanowią innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość życia pacjentów na całym świecie. Podjęliśmy to działanie dopiero po wielu nieudanych próbach nawiązania porozumienia z doktorem Cervinką i Szpitalem im. Masaryka w celu poprawienia dokumentacji. Poinformowaliśmy doktora Cervinkę i Szpital im. Masaryka o nieścisłościach, przeinaczeniach i niezgodnościach odkrytych przez niezależnego recenzenta badania, a oni uznali nasze stanowisko. Niemniej jednak doktor Cervinka i Szpital im. Masaryka nadal szeroko przedstawiają i publikują błędne i nieważne badanie, co przynosi szkodę działalności i reputacji OrbusNeich. Chociaż staraliśmy się rozwiązać ten problem polubownie, działania podejmowane przez doktora Cervinkę i Szpital im. Masaryka nie pozostawiły nam innego wyboru, jak ochrona reputacji OrbusNeich i naszych produktów w sądzie".

Informacje o OrbusNeich

OrbusNeich jest globalną firmą, która projektuje, rozwija, produkuje i sprzedaje innowacyjne wyroby medyczne do leczenia chorób naczyniowych. Obecne produkty to pierwszy na świecie proleczniczy stent, Genous Stent, jak również inne stenty i balony wprowadzane do obrotu pod nazwami Azule (TM), R stent, Scoreflex (TM), Sapphire (TM), Sapphire II i Sapphire NC. Obecnie opracowywane produkty obejmują bioinżynieryjny stent uwalniający syrolimus Combo (TM) lub Combo Stent, który łączy w sobie proleczniczą technologię Genous dla szybkiego pokrycia śródbłonka dzięki uwalnianiu leku syrolimus od światła naczynia w celu kontroli proliferacji neointimy. OrbusNeich ma siedzibę w Hongkongu i prowadzi działalność w Shenzhen w Chinach; Fort Lauderdale na Florydzie; Hoevelaken w Holandii i Tokio w Japonii. OrbusNeich, który dostarczał sprzęt medyczny lekarzom za pośrednictwem swoich wcześniejszych spółek od 1979 roku, dzisiaj dostarcza produkty kardiologom interwencyjnym w ponad 60 krajach. Więcej informacji na stronie http://www.OrbusNeich.com. Informacje o OrbusNeich na twitterze http://www.twitter.com/OrbusNeich.

Źródło: OrbusNeich

KONTAKT:

Dan Katcher/Aaron Palash

Joele Frank

Wilkinson Brimmer Katcher

tel. +1-212-355-4449

-

David Kujawa

OrbusNeich

tel. +1-954-730-0711

tel. kom. +1-305-733-7216

e-mail: dkujawa@orbusneich.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.03.2011, 13:48
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ