Newsletter

Zlecone: Nowe HDB NG w ISOF

11.05.2012, 12:11aktualizacja: 11.05.2012, 12:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma HEUTHES zakończyła prace badawczo-rozwojowe nad nowym serwerem HDB NG (New Generation) z nowym egzekutorem komend. Projekt osiągnął wszystkie założone cele. Planowanie rozwoju prowadzone było w oparciu o 9 kamieni milowych.

Pierwszym z nich było zwiększenie prędkości przetwarzania danych. W tym zakresie osiągnięto 60-krotne przyspieszenie przetwarzania operacji matematycznych i 100-krotne operacji na napisach oraz przyspieszenie wywołań procedur bibliotecznych o blisko 3 tysiące razy.

Drugim kamieniem milowym było wprowadzenie w systemie rozłącznej kompilacji modułów. Wymiana jednego z nich nie wymaga testowania innych, niezmienionych.

Kolejnym etapem było wprowadzenie wymiany kodu w trakcie działania aplikacji. Pozwala to na wgrywanie nowych wersji oprogramowania bez konieczności wyłączania serwera z bieżącej pracy. W takim przypadku zalogowani już użytkownicy będą pracować dalej ze starym kodem. Nowi, po zalogowaniu, będą pracować w nowym środowisku. Po wylogowaniu ostatniego użytkownika, stary kod zostanie usunięty z systemu.

 

Czwartym kamieniem milowym było wprowadzenie nowego kompilatora kodu skryptowego, który 30-krotnie skrócił czas kompilacji.

 

Piątym kamieniem milowym było wprowadzenie nowej wersji poprzedniego serwera HDB NC (New Compatibility), który akceptuje nową składnię serwera HDB NG. Dzięki temu HEUTHES będzie mógł w niezauważalny sposób przeprowadzić migrację kodów aplikacji do nowego serwera, przygotowując je wcześniej w wersji HDB NC.

 

Szóstym krokiem było poprawienie metody dystrybucji oprogramowania. Siódmym - wprowadzenie możliwości korzystania z języka Groovy do pisania funkcji systemu, co jeszcze o rząd wielkości poprawia wydajność po skompilowaniu do kodu bajtowego Javy.

 

Kolejnym krokiem było wprowadzenie współpracy HDB z innymi rozwiązaniami serwerowymi, m.in. z WebSphere i Tomcat.

 

Ostatnim kamieniem milowym było wprowadzenie ułatwień w używaniu technologii SPDY.

 

Obecnie trwają prace nad przeniesieniem systemu ISOF do technologii HDB NG (wcześniej do HDB NC), których zakończenie jest przewidziane na połowę roku. W następnej kolejności planowane jest przeniesienie systemów MULTICENTAUR i GRYFCARD.

 

Po sfinalizowaniu tych prac, serwery systemu ISOF staną się wielokrotnie szybsze. Jak szacuje HEUTHES, na jednym serwerze klasy AMD Bulldozer 6220 z 16 rdzeniami, w nowej technologii będzie mogło jednocześnie i wydajnie pracować 5 tysięcy użytkowników.

Więcej informacji na stronie http://www.isof.pl.

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.05.2012, 12:11
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ