Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Waszyngton, 13 czerwca 2012 r. /PRNewswire/ - Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN, Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) przedstawiła długo oczekiwaną listę wniosków o rejestrację nazw domen najwyższego poziomu (gTLD). Poprzez wprowadzenie tysięcy domen gTLD na rynek, nowy program gTLD ma w zasadniczy sposób zmienić oblicze Internetu oraz to, jak z niego korzystamy. O ile jednak takie zmiany będą źródłem innowacyjnych rozwiązań, mogą też wiązać się z ryzykiem tzw. cybersquattingu i innych przestępstw sieciowych. Koalicja Przeciwko Nadużyciom Nazw Domen (CADNA, Coalition Against Domain Name Abuse), reprezentująca i wypowiadająca się w imieniu właścicieli marek, kontynuuje działania na rzecz sprostania tym przyszłym wyzwaniom w ramach swojej misji, jaką jest położenie kresu nadużyciom nazw domen - prawdziwej plagi trapiącej dziś Internet.
(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20070724/DCTU006LOGO)
CADNA już od dłuższego czasu występuje w roli rzecznika właścicieli marek, którzy przykładają dużą wagę do ich bezpieczeństwa, jak również użytkowników Internetu zagrożonych cybersquattingiem, oszustwami internetowymi i inną działalnością cyberprzestępców. CADNA szczególnie aktywna jest w kwestii różnorodnych aspektów nowego programu ICANN gTLD, wyrażając krytyczne opinie nt. działań podjętych w celu ochrony właścicieli marek. Zalecenia skierowane przez CADNA do ICANN w grudniowym piśmie tej organizacji zaczęły przebijać się do świadomości decydentów w ICANN. "Jakkolwiek cieszymy się, że ICANN reaguje na głosy zaniepokojenia ze strony właścicieli marek w momencie wejścia przez tę organizację w nowy etap, jakim jest program gTLD. Wdrożenie lepszych mechanizmów ochrony znaków handlowych stanie się kwestią o zasadniczym znaczeniu. Uważamy, że nadal jest wiele do zrobienia, jeśli chodzi o udoskonalenie tego programu” - powiedział prezes CADNA, Josh Bourne.
CADNA nie tylko stara się wpłynąć na politykę ICANN, lecz także współpracuje z amerykańskimi kongresmenami w celu opracowania niezwykle potrzebnych poprawek do ACPA (Anti-Cybersquatting Consumer Protection Act), czyli ustawy o ochronie przed cybersquattingiem, która weszła w życie w 1999 r., jako próba ukrócenia zjawiska cybersquattingu i nadużyć nazw domen. Aby odpowiadać na wyzwania stale zmieniającego się Internetu, ACPA musi zostać zaktualizowana, wprowadzając nowe środki odstraszania cyberprzestępców i zapobiegając szkodliwym działaniom w sieci. Poprawki takie będą lepiej chronić zarówno właścicieli marek, jak i zwykłych użytkowników Internetu.
Mając na uwadze fundamentalne zmiany, które mogą pojawić się w Internecie w najbliższych latach, CADNA uważa, że dziś bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, by właściciele marek chronili zarówno marki, jak i swoich klientów. Zjawisko cybersquattingu stanowi problem nie tylko z biznesowego punktu widzenia, lecz także dotyka milionów internautów na całym świecie. Najważniejsze dla podmiotów chcących zarejestrować nowe domeny gTLD będzie bycie aktywnym w procesie ICANN, w który zaangażowanych jest wielu interesariuszy, sprawiając, że ich głos jest słyszalny. Właściciele marek ułatwią wprowadzanie zmian i zapewnią ochronę swoim markom w zmieniającym się krajobrazie Internetu.
Źródło: Coalition Against Domain Name Abuse
KONTAKT:
Samantha Demetriou
tel. +1-202-223-9252
e-mail: samantha@cadna.org
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 14.06.2012, 13:34 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |