Newsletter

Zlecone: Fundacja BIRD przyznaje dotację rozwojową w wysokości 900 000 USD należącym do Acorn Energy spółkom DSIT i US Seismic Collaborate

11.07.2012, 17:00aktualizacja: 11.07.2012, 17:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MONTCHANIN, Delaware, 11 lipca 2012 r. /PRNewswire/ - Firma Acorn Energy Inc. (NASDAQ:ACFN) ogłosiła dziś, że dwie firmy należące do jej portfolio, DSIT Solutions Ltd. i US Seismic Systems Inc., otrzymały dotację w wysokości 900 000 USD od BIRD - Izraelsko-Amerykańskiej Międzypaństwowej Fundacji na Rzecz Badań i Rozwoju Przemysłowego (Israel-U.S. Binational Industrial Research and Development Foundation). Dotację przyznano za wspólne opracowanie zintegrowanego systemu nowej generacji, służącego wykrywaniu pasywnych i aktywnych zagrożeń w celu ochrony obiektów podmorskich. Fundacja BIRD finansuje projekty realizowane przez amerykańskie i izraelskie spółki w oparciu o wspólnie wdrażane innowacje oraz rozwiązania rozwojowe.

(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20120426/NY96114LOGO)

(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20120504/NY01339LOGO)

(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20120504/NY01342LOGO)

John Moore, dyrektor naczelny Acorn: "Zachęcamy wszystkie spółki z portfolio Acorn do wykorzystania synergii w ramach Grupy, aby szybciej i wydajniej realizować swoje plany biznesowe. W tym akurat przypadku z przyjemnością obserwujemy współpracę między USSI i DSIT nad niezwykle ekscytującym projektem, który wzbudził zainteresowanie Fundacji BIRD i uzyskał od niej wsparcie finansowe. USSI, spółka o bogatym doświadczeniu w zakresie światłowodowych czujników sejsmicznych, opracowała rewolucyjne, doskonałe czujniki pasywne do zastosowań podwodnych. Z kolei DSIT to globalny lider w branży sonarowych systemów wykrywania płetwonurków. Obydwie firmy wnoszą do projektu swoją wyjątkową wiedzę i doświadczenie, w celu opracowania oraz zintegrowania kompleksowego, pasywno-aktywnego, podwodnego systemu ochrony, który wyjdzie naprzeciw potrzebom wodnych obiektów generujących energię, platform przybrzeżnych, portów i przystani".

Zintegrowany, pasywno-aktywny, podwodny system ochrony, któremu przyznano dotację, stanowi być może najbardziej zaawansowany system tego typu na rynku. Zalety wynikające z połączenia najlepszych na świecie czujników pasywnych i aktywnych umożliwią stworzenie podwodnego systemu, który w sposób maksymalnie efektywny obejmie cały podlegający mu obszar. Taka łączona struktura zaprojektowana będzie z myślą o jeszcze wyższej skuteczności detekcji, generując mniej fałszywych alarmów dla wszystkich rodzajów zagrożeń.

Dofinansowanie Fundacji BIRD ma pokryć 50% kosztów rozwoju projektu na przestrzeni dwóch lat. Wymaga ono ponadto, by w ciągu trzech miesięcy obydwie spółki podpisały z Fundacją umowę o współpracy i finansowaniu projektu, co umożliwi wypłatę środków. Jak powiedział dr Eitan Yudilevich, dyrektor wykonawczy Fundacji BIRD: "W ciągu 35 lat istnienia Fundacji, udzielone przez nią wsparcie dla partnerstw amerykańsko-izraelskich zaowocowało wieloma znaczącymi sukcesami. Partnerstwa te były korzystne zarówno dla USA, jak i Izraela, gdyż promowały innowacyjność oraz niwelowały ryzyko związane z projektami realizowanymi wspólnie. Ten projekt to doskonały przykład wyjątkowego poziomu synergii osiągniętego przez obie strony w zakresie bezpieczeństwa narodowego".

Informacje o Fundacji BIRD

Fundacja BIRD (Binational Industrial Research and Development, Międzypaństwowa Fundacja na rzecz Badań i Rozwoju Przemysłowego) działa na rzecz promowania współpracy między spółkami amerykańskimi i izraelskimi w różnych obszarach technologii, jak również zapewnia wsparcie w znajdywaniu strategicznych partnerów z obu krajów w celu realizacji wspólnych produktów. Stojąc u progu swojego 35-lecia, Fundacja ma na koncie inwestycje w prawie 830 projektach, które wygenerowały przychody równe ok. 8 mld USD. BIRD zapewnia wsparcie projektom, nie roszcząc sobie żadnych praw do nich ani do realizujących je spółek. Pomoc finansowa spłacana jest w formie opłat licencyjnych ze sprzedaży. Fundacja finansuje do 50% budżetu projektu, począwszy od prac badawczo-rozwojowych, aż po początkowe etapy sprzedaży i marketingu. Uczestniczy także w ryzyku i nie wymaga zwrotu środków, jeśli projekt nie osiągnie etapu sprzedaży. Fundacja BIRD ściśle współpracuje z Głównym Departamentem ds. Nauki w izraelskim Ministerstwie Przemysłu, Handlu i Pracy oraz z Narodowym Instytutem Standaryzacji i Technologii przy amerykańskim Departamencie Handlu (NIST, National Institute of Standards and Technology ).

Informacje o US Seismic Systems Inc.

US Seismic Systems Inc. zajmuje się projektowaniem, integracją, produkcją i sprzedażą światłowodowych systemów i rozwiązań czujnikowych przeznaczonych na rynki energetyki oraz obronności. USSI wykorzystuje technologię światłowodową w swoich najwyższej jakości czujnikach. Opracowane przez nią układy światłowodowe i elektroniczne są łączone, tworząc system sensoryczny, który ma zastąpić dotychczas stosowane systemy elektroniczne, przy niższych kosztach oraz z lepszą wydajnością i stabilnością. Więcej informacji znajduje się na stronie USSI: http://www.ussensorsystems.com.

Informacje o DSIT

DSIT opracowuje rozwiązania sonarowe i akustyczne oraz działa w charakterze podmiotu integrującego dla potrzeb zaawansowanych systemów nadzoru i ochrony. Oferta firmy oparta jest na najnowszych osiągnięciach technologicznych i ich inteligentnemu wdrożeniu na rynkach energetyki, handlu, obrony i bezpieczeństwa narodowego. Wśród produktów DSIT wymienić należy: Sonar Wykrywania Płetwonurków (DDS, Diver Detection Sonar) AquaShield(TM), przenośny DDS PointShield(TM), sonarowe symulatory i urządzenia szkoleniowe, przenośne zestawy akustyczne MAR(TM), systemy Analizy Podwodnych Sygnałów Akutystycznych (UASA, Underwater Acoustic Signal Analysis) oraz Programy Aktualizacji Sonarów (SUP, Sonar Upgrade Programs). Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.dsit.co.il.

Informacje o Acorn Energy Inc.

Acorn Energy Inc. (NASDAQ: ACFN) to spółka holdingowa, której działalność koncentruje się na doskonaleniu metod wykorzystania energii, poprzez tworzenie cyfrowych rozwiązań na potrzeby zarządzania infrastrukturą zasobów energetycznych. Acorn posiada pakiety kontrolne czterech firm, które przyczyniają się do ulepszania globalnej infrastruktury energetycznej, czyniąc ją: bardziej bezpieczną - poprzez dostarczanie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa dla podwodnej infrastruktury energetycznej (DSIT), bardziej niezawodną - poprzez, zależny od warunków, monitoring najważniejszych elementów sieci elektroenergetycznej (GridSense, OmniMetrix) oraz wydajniejszą - poprzez zwiększanie wydobycia ropy naftowej i gazu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, stosując stacjonarną aparaturę sejsmiczną o wysokiej czułości, dającą dokładniejszy obraz zbiorników wodnych (US Seismic). Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.acornenergy.com.

Oświadczenie dot. zasad Safe Harbor

Niniejszy komunikat prasowy zawiera stwierdzenia o charakterze prognozującym, z którymi wiążą się czynniki ryzyka i niepewności. Nie można zagwarantować, że Acorn Energy Inc. lub podległe jej spółki będą nadal rozwijać działalność bądź też spełnią oczekiwania lub zrealizują projekty opisane lub wymienione powyżej. Ogólna charakterystyka czynników ryzyka i niepewności, które mogą wpłynąć na działalność Acorn Energy oraz podległych jej spółek znajduje się w rozdziale "Czynniki ryzyka" w najnowszym Raporcie Rocznym na Formularzu 10-K i w dokumencie 10-Q za pierwszy kwartał 2012, przedłożonymi przez Acorn Energy Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Źródło: Acorn Energy, Inc.

KONTAKT:

Paul G. Henning

Cameron Associates

tel. +1-212-554-5462

e-mail: Paul@cameronassoc.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.07.2012, 17:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ