Pobierz materiał i Publikuj za darmo
HEUTHES stosuje Pascal i Delphi od ponad 23 lat. Jednak prowadzone od dłuższego czasu chaotyczne działania firmy Embarcadero (m.in. zaprzestanie rozwoju Delphi dla Linux), obecnego developera języka Delphi/Pascal zmusiły HEUTHES do przejścia na Free Pascal.
Free Pascal osiągnął już całkiem wysoki poziom rozwoju. Jest dostępny z 32- i 64-bitową wersją kompilatora i na wiele różnych systemów operacyjnych i procesorów. HEUTHES od kilku lat, co roku sprawdzał jego przydatność. Wprowadzenie w 2012 r. nowych wersji Free Pascal 2.6 oraz Pascal IDE Lazarus 1.0 przyspieszyło decyzję o przejściu na nowe środowisko.
Zastosowanie nowego narzędzia pozwala skrócić o połowę wszystkie prace związane z kompilacją modułów w HDB, dzięki temu zwiększy się sprawność działania zespołu programistów HEUTHES. Przejście na nowe narzędzie odbyło się dla firmy praktycznie bezproblemowo i HEUTHES po przekonaniu się o stabilności Free Pascala nie wyklucza migracji w kolejnych swoich systemach informatycznych.
"Jest ciekawe jak dynamicznie rozwijają się rozwiązania Open Source, m.in. Linux, Postgre SQL, Apache, Libre Office, Free Pascal, w których wprowadzane zmiany i kolejne wersje są odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby odbiorców. Nie są one dedykowane tylko na wybrane platformy, procesory czy systemy operacyjne. Z jednej strony to dobrze, a z drugiej dziwne, że komercyjne firmy nie są często w stanie stworzyć czegoś lepszego niż grupa hobbystów. Nowy transkompilator będzie miał zastosowanie do kompilacji systemów ISOF i ISOF-Start dla firm, ISOF-BR dla biur rachunkowych, ISOF-Workflow do zarządzania obiegami pracy i dokumentów oraz Gryfcard i Multicentaur dla banków" - powiedział Wojciech Grzybek, prezes Zarządu HEUTHES Sp. z o.o.
Więcej informacji na stronie: http://www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 10.09.2012, 12:22 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |