Pobierz materiał i Publikuj za darmo
OTTAWA, Ontario - (BUSINESS WIRE) - Firma Plasco Energy Group Inc. ogłosiła dzisiaj zamiar zbudowania zakładu przekształcania odpadów o przepustowości 150 000 ton rocznie w Ottawie (Prowincja Ontario, Kanada). Ogłoszenie to poprzedziła informacja z 14 grudnia, w której miasto Ottawa podało do wiadomości podpisanie umów z Plasco.
Zakład zostanie zbudowany zgodnie z projektem systemu przekształcania Plasco (PCS(TM)) oraz będzie wyposażony w trzy moduły zintegrowanego systemu przekształcania i uszlachetniania odpadów (ang. Integrated Converting and Refining System, ICARS(TM)), stanowiące własność spółki. Efektywna przepustowość zakładu będzie wynosić 130 000 ton rocznie. W ramach umowy ogłoszonej przez Ottawę, miasto rocznie będzie dostarczać 109 500 ton komunalnych odpadów stałych oraz posiada prawo do pierwszej odmowy dostarczenia pozostałej części odpadów brakującej do osiągnięcia pełnej przepustowości zakładu. Umowa zostanie zawarta na 20 lat, z możliwością przedłużenia jej na kolejne 5 lat według uznania miasta Ottawa. Przewiduje się, że budowa rozpocznie się w drugiej połowie 2013 r., a uruchomienie zakładu planuje się na pierwszą połowę roku 2015.
Miasto wydzierżawiło firmie Plasco plac pod budowę obiektu po kosztach nominalnych oraz będzie uiszczać "opłatę na bramie" za każdą tonę przetworzonych odpadów w wysokości 83,25 USD za tonę, a wysokość tej opłaty będzie wzrastać w skali roku zgodnie ze wskaźnikiem cen konsumpcyjnych. Ottawa nie wnosi żadnego innego wkładu finansowego ani nie przyjmuje na siebie żadnego ryzyka czy zobowiązań.
Miasto szacuje, że inwestycja spowoduje przedłużenie możliwości korzystania z obecnego wysypiska miejskiego o przynajmniej 28 lat, co przekłada się na oszczędności w wysokości ok. 250 milionów USD przyszłych kosztów kapitałowych związanych z działaniem wysypiska.
PCS przekształca odpady poprzez wykorzystanie opatentowanego systemu ICARS firmy Plasco, w ramach którego przeprowadzana jest gazyfikacja odpadów i uszlachetnianie powstałego gazu za pomocą technologii plazmowej. Czysty, syntetyczny gaz powstający z paliw odpadowych napędza silniki spalania wewnętrznego firmy General Electric Jenbacher; wraz z turbiną parową napędzaną przez ciepło odzyskane z procesu i silników umożliwia wytworzenie ok. 15 MW czystej energii, którą można zasilić sieć energetyczną. Resztkowe zanieczyszczenia są oczyszczane za pomocą plazmy w celu wytworzenia żużlu, który nadaje się do szeregu zastosowań, w tym agregatów budowlanych i materiałów ściernych. Wilgoć z odpadów jest odzyskiwana, oczyszczana i udostępniana do ponownego wykorzystania na lokalne potrzeby.
W trakcie procesu przekształcania odpadów nie dochodzi do emisji gazów cieplarnianych. Syntetyczny gaz jako paliwo zużywają silniki, a gaz niewykorzystany odprowadzany jest do pochodni gazowej. Poziom emisji ze spalin z silników i pochodni gazowej znajduje się znacznie poniżej najbardziej restrykcyjnych norm światowych.
Moduły ICARS produkowane będą w Ontario, a przy budowie obiektu i instalacji PCS pracę znajdzie ok. 200 pracowników budowlanych. Zakład będzie na stałe zatrudniał 42 techników operacyjnych.
Budowa i eksploatacja zakładu będzie odbywała się na zasadach określonych w certyfikatach zgodności z normami środowiskowymi wydawanych przez Ministerstwo Środowiska w Ontario.
Plasco Energy Group
Plasco Energy Group to mająca siedzibę w Ottawie (Kanada) firma zajmująca się innowacyjnymi technologiami. Stosowana przez Plasco technologia przekształcania odpadów to bezpieczne rozwiązanie pozwalające lokalnym społecznościom realizować cele związane z obróbką odpadów ze składowisk oraz odnawialnymi źródłami energii. Plasco odzyskuje z porecyklingowych odpadów to, co najlepsze, w znacznym stopniu redukując negatywny wpływ odpadów na środowisko.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.plascoenergygroup.com
KONTAKT:
Plasco Energy Group
Sharilyn McNaughton
tel. (613) 762-8402
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 20.12.2012, 14:02 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |