Pobierz materiał i Publikuj za darmo
19 000 zł - taką kwotę przed świętami niespodziewanie przekazała jednemu ze swoich klientów firma RT Tax, zajmująca się zwrotem podatku z zagranicy. To szczęście spotkało Mariusza z Gdańska, który w ciągu ostatnich czterech lat pracował w Wielkiej Brytanii i Norwegii.
Małgorzata Alboszta, dyrektor RT Tax Polska, mówi, że po raz pierwszy dla jednej osoby została odzyskana tak duża kwota nadpłaconego podatku: "To była wielka przyjemność przekazać naszemu klientowi, jaka suma zwrotu mu przysługuje. Myślał, że żartujemy, dopóki nie sprawdził stanu swojego konta. Potem dziękował naszemu zespołowi za dobrze wykonaną pracę".
Klient był zadowolony, że jedyne co musiał zrobić to zarejestrować się przez internet i przesłać wymagane dokumenty. "To były najłatwiej zarobione pieniądze w moim życiu - wspaniała świąteczna niespodzianka" - cieszy się Mariusz. Pytany, na co przeznaczy otrzymane pieniądze odpowiedział, że na naukę dla swoich dzieci.
"Tak wysoka suma zwrotu nie zdarza się często. W tym przypadku, kwota została wypłacona ze względu na sprzyjające okoliczności: klient przenosił się pomiędzy Wielką Brytanią i Norwegią, wykonując prace sezonowe w ciągu ostatnich czterech lat, a zwrot podatków przysługiwał mu z obu krajów. Zazwyczaj średni zwrot podatku wynosi 2 260 złotych" - powiedziała Małgorzata Alboszta.
Z danych RT Tax Polska wynika, że 30 - 35 procent uprawnionych nie ubiega się o zwrot należnego im podatku. Dyrektor firmy ubolewa, że Polacy nadal nie mają wystarczających informacji na temat możliwości zwrotu podatku i obawiają się, że to może być niezgodne z prawem.
KONTAKT:
Małgorzata Alboszta
dyrektor biura RT Tax Polska
tel. (58) 621 13 60
tel. kom. +48 512 585 221
e-mail: poland@rttax.pl
Źródło informacji: RT Tax Polska
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 14.01.2013, 13:50 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |