Pobierz materiał i Publikuj za darmo
HEUTHES pracuje obecnie równolegle nad dwiema nowymi technologiami HDB. Pierwsza z nich to RHDB (Redundantne HDB). Pozwala ona dynamicznie przenosić sesje pomiędzy różnymi serwerami, co umożliwia aktualizację oprogramowania bez konieczności wyłączania serwera z bieżącej pracy. Odbywa się to przez przeniesienie sesji na serwer zapasowy, podmianę oprogramowania i powrót na serwer główny. W przypadku wymiany kodu zalogowani wcześniej użytkownicy do momentu wylogowania pracują dalej ze starym kodem. Nowi, po zalogowaniu od razu pracują w nowym środowisku. Dla użytkowników systemów wymiana jest bezinwazyjna i nie przynosi żadnych negatywnych skutków w bieżącej pracy.
Nowe rozwiązanie znajdzie zastosowanie w systemach bankowych, które coraz częściej przetwarzają informacje w trybie 24/7, w czasie rzeczywistym (operacje natychmiastowe). W takim przypadku nie jest możliwa przerwa w działaniu systemów nawet w nocy, w trakcie której zazwyczaj prowadzone są prace serwisowe.
Druga z technologii, nad którą pracuje HEUTHES to R2O, która udostępnia logowanie się do serwera zapasowego w trybie tylko do odczytu. Umożliwi to sprawdzanie czy serwer zapasowy jest gotowy do przejęcia obciążenia i czy działa replikacja bazy danych na serwerze zapasowym. Nazwa R2O oznacza, że zarówno baza danych, jak i serwer aplikacyjny HDB są dostępne w trybie Read Only (tylko do odczytu).
Powyższe dwie technologie wzmacniają niezawodność rozwiązań chmurowych tworzonych przez HEUTHES oraz ułatwią ich serwisowanie. Prace nad R2O są mocno zaawansowane i przewidywane jest jej wdrożenie w II kw. w systemach bankowych. Prace nad RHDB są również zaawansowane, ale wymagają obszernych prac testowych, dlatego HEUTHES planuje wdrożenie na III/IV kw. 2013 roku. Warto przypomnieć, że HEUTHES rozwija również prace nad migracją kodu swoich systemów do środowiska HDB NG. Najbardziej są one zaawansowane (50%) w ISOF-START. W III kw. nastąpi wdrożenie tej technologii w tym systemie. Wszystkie rozwiązania bankowe oferowane przez HEUTHES są już zgodne z HDB NG, ale wdrożenie tej technologii w tym obszarze nastąpi po testach realnej pracy w ISOF.
Więcej informacji na stronie: http://www.isof.pl
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 21.03.2013, 10:00 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |