Newsletter

Polityka i społeczeństwo

ISOF w projekcie edukacyjnym UE realizowanym przez Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

12.02.2013, 11:39aktualizacja: 12.02.2013, 11:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

System ISOF zostanie wykorzystany do zajęć praktycznych w ramach prowadzonego przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. projektu edukacyjnego "Kompleksowe umiejętności - gwarantem przyszłości". Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wyrównywanie szans oraz zmniejszenie dysproporcji w edukacji 1 200 uczniów i uczennic gorzowskich gimnazjów, ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych dla UE kompetencji w zakresie przedsiębiorczości i ITC (technologii informacyjno-komunikacyjnych).

Warto przypomnieć, że ISOF już od dawna na poziomie szkolnictwa wyższego jest wykorzystywany w ramach ogólnopolskiego programu "ISOF dla Uczelni". Studenci zdobywają praktyczną wiedzę o zarządzaniu firmą oraz modelują i zarządzają procesami biznesowymi przy wykorzystaniu systemu ERP. W ramach programu realizują atrakcyjny program prowadzenia "wirtualnej firmy". Dzięki temu po ukończeniu nauki ich kwalifikacje staną się konkurencyjnymi na polskim i europejskim rynku pracy.

W chwili obecnej w programie uczestniczy 9 uczelni, do których należą:

- Politechnika Śląska,

- Politechnika Częstochowska,

- Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,

- Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim,

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim,

- Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,

- Akademia Morska w Szczecinie,

- Zachodniopomorski Uniwersytet Szczeciński,

- Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.

HEUTHES ocenia, że obecnie około 2 500 studentów korzysta w procesie dydaktycznym z dostępu w trybie SaaS do systemu ISOF. Każda uczelnia przystępująca do programu otrzymuje zdalny dostęp do pełnej funkcjonalności systemu ISOF dla studentów oraz szkolenia dla kadry naukowo-dydaktycznej. Warte podkreślenia jest, że dzięki dostępowi w trybie SaaS (Software as a Service) uczelnie muszą zapewnić studentom jedynie dostęp do komputerów z aktywnym łączem internetowym i przeglądarką internetową. Uczelnia przystępująca do programu otrzymuje zdalny dostęp do pełnej funkcjonalności systemu ERP, szkolenia dla kadry naukowo-dydaktycznej oraz dostęp do systemu szkoleń elektronicznych, po ukończeniu których studenci mogą uzyskać imienne certyfikaty wydawane przez HEUTHES i podpisane przez prowadzącego zajęcia, potwierdzające znajomość zagadnień związanych z systemami ERP.

Warto zauważyć, że program "ISOF dla Uczelni" jest indeksowany w światowym katalogu rozwiązań dla społeczeństwa informacyjnego, prowadzonym przez Międzynarodową Unię Telekomunikacyjną (ITU), agendę ONZ.

Dla uczelni zainteresowanych przystąpieniem do programu "ISOF dla Uczelni" powstała dedykowana strona: http://www.isof.pl/uczelnia.

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.02.2013, 11:39
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ