Newsletter

Nowości w pracach badawczo-rozwojowych HEUTHES

22.07.2013, 11:00aktualizacja: 22.07.2013, 11:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HEUTHES prowadzi obecnie równolegle szereg prac badawczo-rozwojowych. Firma w rozwoju własnego oprogramowania korzysta przy tym z efektu synergii między nowymi rozwiązaniami utworzonymi na potrzeby oprogramowania bankowego i dla środowiska przedsiębiorstw. Swoją uwagę HEUTHES skupia obecnie na mechanizmie oceny niezawodności złożonych systemów komputerowych oraz rozwoju BP-CAD.

Finalizowane są obecnie prace nad budową środowiska umożliwiającego zaawansowaną ocenę prawdopodobieństwa awarii systemów technicznych (w tym komputerowych) PROFAP (ang. Probabilistic Failure Prediction), która stanie się częścią modułu Rejestr Urządzeń systemu ISOF. Dzięki temu możliwe będzie wykonywanie analiz i przeprowadzanie obliczeń na rzeczywistych elementach majątku trwałego firm, które wykorzystują ISOF. Finalnie PROFAP ma stać się niezależnym serwisem SaaS, dostępnym w chmurze obliczeniowej, w którym zainteresowani będą mogli prowadzić samodzielnie symulacje i analizy niezawodności urządzeń. Obecnie możliwa jest rejestracja struktury sprzętowej oraz ścieżek krytycznych awarii z uwzględnieniem rozkładów gęstości prawdopodobieństwa awarii. Dzięki temu możliwe będzie przetwarzanie danych źródłowych oraz danych dodatkowych w postaci gęstości prawdopodobieństwa awarii AFR (ang. Average Failure Rate) dla złożonych systemów z uwzględnieniem redundancji elementów składowych. System obliczeń numerycznych zostanie zintegrowany z serwerem TAPIR, w którym będą prowadzone obliczenia. W ISOF będzie można wprowadzać dane i uruchamiać proces obliczeń numerycznych z automatycznym wczytywaniem i wizualizacją rezultatów. System jest przygotowany w 99%. Obecnie trwają testy i poprawa interfejsu. W lipcu rozwiązanie będzie gotowe do pokazu w bankach oraz dla innych grup użytkowników.

Inny kierunek prac badawczo-rozwojowych obejmuje przygotowanie nowej wersji własnego systemu BP-CAD (ang. Banking Product Computer Aided Design). BP-CAD stanowi numeryczną realizację metodologii projektowania produktu bankowego opracowaną w HEUTHES. Jego podstawowym zadaniem jest wspomaganie konstruowania produktów bankowych. Pierwszym kamieniem milowym, który wyznaczył sobie HEUTHES do osiągnięcia jest uzyskanie możliwości definiowania wszystkich elementów produktów bankowych, faz ich obsługi i zasad księgowania oraz wprowadzenie mechanizmu prognozowania odsetek i innych opłat zarejestrowanych w bazie danych zawierających zasady obsługi produktu (KOBADIBUS). W dalszej kolejności BP-CAD będzie wykorzystany do przeniesienia systemu GRYFBANK do nowych architektur związanych z językiem Java i bazą danych Postgre SQL.

Więcej informacji na stronie: http://www.isof.pl

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.07.2013, 11:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ