Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Bruksela, 27 września 2013 r. - Europejskie Stowarzyszenie Petrochemiczne (EPCA) organizuje 47. coroczne spotkanie w Berlinie w dniach od 6 do 8 października 2013 roku. Ponad 2600 delegatów weźmie udział w tej imprezie należącej do najważniejszych na świecie w branży chemicznej, która odbędzie się pod hasłem "Rola przywództwa w przemyśle chemicznym". Wśród uczestników znajdą się przede wszystkim dyrektorzy generalni i inni członkowie kierownictwa najwyższego szczebla, prawie 700 firm należących do EPCA oraz wysocy rangą goście.
Podczas dwudniowej imprezy organizowane będą spotkania i sesje biznesowe, jak też wydarzenia sprzyjające nawiązywaniu kontaktów, między innymi w położonych blisko siebie berlińskich hotelach Pullman Schweizerhof oraz InterContinental. Uczestnicy będą także mieli okazję wysłuchać liderów opinii i wpływowych mówców o globalnym zasięgu: przemówienie programowe wygłosi Bill Clinton - założyciel Clinton Foundation i 42. prezydent Stanów Zjednoczonych. Wśród mówców znajdą się też prezes Zarządu BASF SE, dr Kurt Bock, wiceprezes i dyrektor generalny, Sabic Corp. Mohamed H. Al-Mady, oraz kierujący katedrą im. Laurence'a A. Tischa Uniwersytetu Harvarda, profesor historii Niall Ferguson.
Odbędzie się także specjalna sesja poświęcona roli przywództwa w funkcjonowaniu łańcuchów dostaw w branży chemicznej. Jej celem będzie porównanie raportu EPCA z 2013 r. zatytułowanego "Przyszłość zrównoważonych łańcuchów dostaw i logistycznych w branży chemicznej", z wizją ekspertów w zakresie logistyki.
Coroczne spotkanie będzie również związane z inicjatywami edukacyjnymi
Podczas warsztatów dla pedagogów w ramach corocznego spotkania 30 nauczycieli przedmiotów ścisłych z całego świata będzie miało sposobność spotkania liderów branży chemicznej i nawiązania z nimi bliższych kontaktów przy okazji kilku wydarzeń. Warsztaty będą uzupełnieniem licznych inicjatyw edukacyjnych EPCA służących zachęceniu młodych ludzi do studiowania przedmiotów ścisłych i technicznych oraz promowaniu kariery w przemyśle chemicznym.
W kontekście edukacyjnym EPCA jest też oficjalnym partnerem 25. minimaratonu berlińskiego, który odbędzie się 28 września 2013 r. w przeddzień słynnego maratonu berlińskiego. 1500 szkół, których uczniów zaproszono do udziału w minimaratonie, oraz każdy z 40 tysięcy sportowców biegnących w maratonie otrzymają po egzemplarzu dwóch ciekawych filmów edukacyjnych EPCA zatytułowanych "Chemia wokół Ciebie" i "Co możesz osiągnąć dzięki naukom ścisłym". Pierwszy z filmów pokazuje, że substancje chemiczne są nieodłączną częścią naszego świata, pozwalając nam w przyjazny dla środowiska sposób pozyskiwać żywność i wodę pitną, wygodnie się ubierać i korzystać z natychmiastowej komunikacji. Drugi film propaguje równość płci, dowodząc, że edukacja w dziedzinie nauk ścisłych oraz technicznych jest drogą do ciekawej i opłacalnej pracy w przemyśle chemicznym.
EPCA
EPCA (Europejskie Stowarzyszenie Petrochemiczne) jest międzynarodową organizacją niekomercyjną z siedzibą w Brukseli, która obsługuje ogólnoświatową społeczność producentów petrochemicznych, ich dostawców, klientów i usługodawców. W tym segmencie branży EPCA stanowi platformę spotkań, wymiany informacji oraz transferu wiedzy, jak również ośrodek analityczny kwestionujący dotychczasowe sposoby działania. EPCA gromadzi ponad 700 firm członkowskich z 53 krajów, których łączne obroty przekraczają 4,2 bln euro. Stowarzyszenie powstało w 1967 roku.
Strona internetowa: http://www.epca.eu
Facebook: http://www.facebook.com/epcanetwork
Zdjęcia dostępne pod adresem: http://www.presseportal.de/pm/102828
Kontakt dla prasy:
Cathy Demeestere
Secretary General
Avenue de Tervueren 270
BE-1150 Brussels
tel. +32(0)2 741 86 60
faks +32(0)2 741 86 80
e-mail: cathy@epca.eu
Źródło informacji: APA-OTS
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 27.09.2013, 10:20 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |