Newsletter

Polski Gaz Ziemny 2020: uproszczenie procedur przyspieszy tempo prac poszukiwawczych

06.11.2013, 09:40aktualizacja: 06.11.2013, 09:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jak sprostać wzajemnym potrzebom oraz oczekiwaniom inwestorów i regulatorów, a tym samym usprawnić i przyspieszyć tempo prac poszukiwawczo-rozpoznawczych na niekonwencjonalnych złożach gazu ziemnego w Polsce - o tym będą dyskutować dziś w Warszawie, podczas drugiej edycji konferencji branżowej "Polski Gaz Ziemny 2020", przedstawiciele firm poszukujących w Polsce gazu z łupków z regulatorami rynku

Konferencja "Polski Gaz Ziemny 2020 - Szanse. Oczekiwania. Rzeczywistość" to kontynuacja rozpoczętej rok temu debaty poświęconej przyszłości krajowego przemysłu poszukiwawczo-wydobywczego. W dyskusji udział biorą przedstawiciele 19 firm zrzeszonych w Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego (OPPPW) oraz zaproszeni goście: politycy, eksperci rynku energii, przedstawiciele władz centralnych i samorządowych.

Tematem przewodnim spotkania jest status prac poszukiwawczo-rozpoznawczych za gazem z łupków na terenach koncesji należących do członków OPPPW oraz konfrontacja wizji projektu z jego aktualnym stanem i tempem rozwoju. Honorowy patronat nad konferencją objęły: Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Środowiska.

Konferencja "Polski Gaz Ziemny" będzie okazją do zaprezentowania statusu prac poszukiwawczo-rozpoznawczych na koncesjach należących do operatorów zrzeszonych w OPPPW, którzy w sumie posiadają 91 ze 105 przyznanych koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż węglowodorów niekonwencjonalnych w Polsce. To pierwsze tego typu opracowanie ilustrujące przebieg procesu poszukiwań gazu z łupków wyłącznie z punktu widzenia inwestorów i na podstawie danych pochodzących bezpośrednio od firm.

O OPPPW

Organizacja Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego - Związek Pracodawców zrzesza przedsiębiorstwa z sektora naftowego i gazu ziemnego, które prowadzą działalność w zakresie poszukiwania i/lub wydobycia węglowodorów w Polsce. W sferze zainteresowań OPPPW znajdują się zagadnienia związane z ustawodawstwem i rozwiązaniami prawnymi, bezpieczeństwem i higieną pracy, środowiskiem, kwestiami pracowniczymi oraz pozostałymi kwestiami wymagającymi współpracy z organami państwowymi, rządowymi, samorządowymi oraz Parlamentem. W skład OPPPW wchodzi 14 członków - firm posiadających koncesje poszukiwawczo wydobywcze i zajmujących się poszukiwaniem węglowodorów w Polsce oraz 5 obserwatorów. Więcej informacji na stronie: http://www.opppw.pl.

Dodatkowych informacji udziela:

Marcin Zięba

Dyrektor Generalny

Polska Organizacja Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego

ul. Biała 4/83

00-895 Warszawa

tel. +48 22 620 06 49

e-mail: marcin.zieba@opppw.pl

Źródło informacji: Organizacja Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego - Związek Pracodawców

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.11.2013, 09:40
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ