Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Prezes zarządu i dyrektor generalny Górażdże Cement SA Andrzej Balcerek podkreślił, że prócz studentów w Uniwersytecie Betonu biorą też udział pracownicy naukowi wielu wydziałów budownictwa z całego kraju. Wzajemne relacje mają, jego zdaniem, niebagatelne znaczenie, bo – jak powiedział - nie da się dziś produkować, wytwarzać i zarządzać przedsiębiorstwem produkcyjnym bez ścisłej współpracy z nauką.
„Mimo, że pracuje u nas wielu zdolnych i kreatywnych inżynierów, od lat sięgamy bardzo często po naukowe ekspertyzy. Ta potrzeba staje się coraz większa, zwłaszcza gdy firmie zależy na rozwoju. Wierzę też, że korzyści takiej współpracy są obustronne – naukowiec, prowadzący na co dzień badania na uczelni, pomagając przemysłowi wiele się przy tym uczy. Uniwersytet Betonu pokazuje, że powinniśmy się do siebie zbliżyć i jesteśmy sobie nawzajem potrzebni” – mówił Balcerek.
Zdaniem prezesa Górażdże Cement SA Uniwersytet Betonu to także świetna okazja do zdobywania praktycznej wiedzy dla studentów wydziałów budownictwa. Balcerek zaznaczył, że prowadzona przez niego firma od lat zatrudnia świeżo upieczonych inżynierów. „Zauważyliśmy u nich pewien brak wiedzy praktycznej - nawet wśród tych najbardziej zdolnych, pracowitych, którzy przychodzą z najlepszymi dyplomami. W pierwszych miesiącach pracy muszą uzupełniać wiedzę praktyczną dotyczącą np. tego, jak się wytwarza dany materiał, jak wygląda cementownia czy wytwórnia betonu” – wyjaśnił Balcerek.
Tymczasem Uniwersytet Betonu, jeden z największych tego typu projektów realizowanych w Polsce dla studentów dwóch ostatnich lat wydziałów budownictwa, daje okazję poznania tajników
powstawania materiałów budowlanych, zarówno w Cementowni Grupy Górażdże, jak i w zakładach sześciu jej partnerów, którzy biorą udział w II edycji projektu. Prócz spotkań i prelekcji studenci biorący udział w Uniwersytecie Betonu odbywają warsztaty i mają okazję do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobywanej na uczelni oraz podczas projektu.
Nie bez znaczenia dla firmy jest również fakt, iż przedsięwzięcie jest dobrym sposobem promocji cementu, betonu i kruszyw wytwarzanych w Górażdże Cement SA wśród szeroko rozumianej branży budowlanej.
„Młodzi ludzie, którzy uczestniczą w Uniwersytecie Betonu, w przyszłości będą inżynierami. Będą budować mosty, domy, współpracować z architektami i wykorzystywać przy tym nasze materiały budowlane, bo będą je znali” – zaznaczył Balcerek i dodał: „Głęboko wierzymy, że beton i materiały budowlane, które produkujemy są potrzebne na rynku i trzeba je promować. Jestem też przekonany, że staliśmy się w wyniku przedsięwzięcia, jakim jest Uniwersytet Betonu, bardziej rozpoznawani. Również dlatego, że wykorzystaliśmy przy promocji tego przedsięwzięcia nowe nośniki informacji, takie jak choćby portale społecznościowe”.
Gala finałowa II edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże odbędzie się w czwartek w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu o godz. 18. Rozstrzygnięte zostaną na niej aż dwa konkursy. Pierwszym będzie konkurs zespołowy - na najlżejszą i najbardziej wytrzymałą mieszankę betonową, którą komponują 10-osobowe zespoły studentów reprezentujące wszystkie biorące udział w projekcie uczelnie. Drugim będzie konkurs indywidualny. Zmierzą się w nim pojedynczy przedstawiciele wszystkich 23 uczelni.
Uroczystość poprowadzi Piotr Bałtroczyk, a zakończy ją występ kabaretu Hrabi.
Galę poprzedziło dwudniowe spotkanie wszystkich uczestników projektu. Na Górze Św. Anny zorganizowano dla nich wieczór śląski. Studenci i pracownicy naukowi zwiedzili też i mieli zajęcia w Cementowni Górażdże w Choruli, podczas których mogli poznać pracę cementowni.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wicepremier oraz minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.ubgg.pl.
KONTAKT:
Andrzej Losor
Główny Specjalista ds. Marketingu i Komunikacji Górażdże Cement SA
tel. kom. +48 690 033 311
e-mail: andrzej.losor@gorazdze.pl
Źródło informacji: Grupa Górażdże
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.05.2014, 15:51 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |