Newsletter

MIDAS SA uzupełnienie informacji dotyczących wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie rezerwacji częstotliwości.

29.05.2014, 15:20aktualizacja: 29.05.2014, 15:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 11/2014

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 9/2014 z dnia 29 maja 2014 roku dotyczącego wydania wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego ("NSA") w sprawie rezerwacji częstotliwości z zakresu 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz wydanej na rzecz spółek CenterNet S.A. z siedzibą w Warszawie ("CenterNet") oraz Mobyland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ("Mobyland"), Zarząd Midas S.A. ("Spółka" lub "Midas") przekazuje informacje dotyczące głównych motywów ustnego uzasadnienia dzisiejszego rozstrzygnięcia NSA wraz ze stanowiskiem Zarządu dotyczącym wpływu tego wyroku NSA na sytuację i działalność Grupy Kapitałowej Midas. Przedmiotowy wyrok NSA jest wyrokiem prawomocnym.

Zarząd Spółki pragnie w tym miejscu przypomnieć, że wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ("WSAW") z dnia 19 listopada 2012 roku (opisany w raporcie bieżącym nr 53/2012), który wskutek dzisiejszego rozstrzygnięcia NSA został podtrzymany, dotyczył oddalenia z przyczyn merytorycznych skargi Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. (obecnie T-Mobile Polska S.A., dalej jako "T-Mobile") na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ("Prezes UKE") w sprawie rezerwacji częstotliwości z zakresu 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz. Ww. decyzją Prezes UKE przyznał tę rezerwację na rzecz CenterNet i Mobyland oraz odmówił przyznania tej rezerwacji m.in. T-Mobile.

W ustnych motywach dzisiejszego rozstrzygnięcia NSA nie podzielił zarzutu skargi kasacyjnej T-Mobile od wyroku WSAW z dnia 19 listopada 2012 roku, dotyczącego nieważności postępowania, opartego na twierdzeniu o nieprawidłowym zawiadomieniu pełnomocnika T-Mobile o rozprawie przed WSAW. W ocenie NSA, kwestionowanie sposobu doręczenia korespondencji sądowej wymagało wcześniejszego wykonania postępowania reklamacyjnego względem Poczty Polskiej. Dopiero przeprowadzenie takiego postępowania pozwalało na skuteczne obalenie domniemania prawidłowości doręczenia, a jak zaznaczył NSA, T-Mobile reklamacji nie wykonało. NSA odniósł się także do zarzutów T-Mobile dotyczących naruszenia art. 114 ust. 3 Prawa telekomunikacyjnego, uznając - podobnie jak WSAW - iż są one niezasadne. W ocenie NSA rezerwacja częstotliwości została dokonana w 2007 roku przez Prezesa UKE prawidłowo. NSA wskazał także, iż dla rozstrzygnięcia niniejszej sprawy nie miał znaczenia wyrok NSA z dnia 8 maja 2014 roku dotyczący przetargu na rezerwacje częstotliwości.

Na podstawie uzyskanych dotąd informacji Zarząd Spółki uważa, że dzisiejszy wyrok NSA, po blisko 7 latach od przyznania rezerwacji częstotliwości na rzecz CenterNet i Mobyland, ostatecznie i prawomocnie zakończył spór dotyczący ww. rezerwacji oraz potwierdził prawidłowość przeprowadzonego przez Prezesa UKE w 2007 roku postępowania rezerwacyjnego. W ocenie Zarządu Midas, spółki CenterNet i Mobyland mogą zatem nadal w pełni korzystać z przyznanych im do 2022 roku częstotliwości, a w konsekwencji nadal realizować założone cele działalności Grupy Kapitałowej Midas.

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi abs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.05.2014, 15:20
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ