Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pierwsi uczestnicy zaczęli gromadzić się na długo przed startem do biegu głównego, aby zająć jak najlepsze miejsca i wymienić ostatnie komentarze przed zawodami. Jako pierwsi w szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych, którzy rywalizowali na dystansie 1,1 km. W tej odsłonie biegu wystartowało blisko 1 000 reprezentantów szkół, nie tylko z Krakowa. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a szkoły, które zgłosiły najwięcej zawodników, otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego w sklepach INTERSPORT. W tym roku liderem w rankingu szkół o liczebności do 250 uczniów okazała się Szkoła Podstawowa numer 48 im. Szarych Szeregów, natomiast w rankingu powyżej 250 uczniów Szkoła Podstawowa numer 95 im. Władysława Broniewskiego. Tuż po młodzieży szkolnej, do zawodów stanęli najmłodsi - 500 przedszkolaków biegło na dystansie 100 metrów. Może się wydawać, że dystans niewielki, ale dla nich była to prawdziwa przygoda, a przede wszystkim dobry wstęp do późniejszego biegania. Kto wie, być może wśród nich startował przyszły mistrz maratonu?
Najważniejszym punktem imprezy był bieg główny, który rozpoczął się dokładnie w samo południe. Całe rodziny, początkujący jak i doświadczeni biegacze, wystartowali na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Na starcie stanęło około 3 000 zawodników (sklasyfikowanych zostało 2 329) obu płci i we wszystkich przedziałach wiekowych. Rywalizujący na obydwu dystansach rozpoczęli bieg wspólnie, by następnie rozdzielić się pod Wawelem. Wybierający krótszą trasę obiegali Wawel i następnie Plantami docierali do ul. Floriańskiej - ostatniej prostej przed metą na Rynku Głównym. Wybierający trasę 10-kilometrową, która, tak jak w ubiegłym roku była akredytowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, kontynuowali swój bieg Bulwarami Wiślanymi w stronę Kazimierza. Zawracali na wysokości mostu Powstańców Śląskich i ponownie Bulwarami docierali pod Wawel, by stamtąd Plantami kierować się już w stronę mety. Tam, na wszystkich uczestników czekały medale oraz krakowskie precle.
Tak jak co roku, wśród biegaczy można było zauważyć twarze znane z mediów. W biegu wzięła udział między innymi Jagna Marczułajtis-Walczak czy Jerzy Fedorowicz, a wśród kibiców można było dostrzec Ireneusza Rasia. Do zawodów stanął również Jerzy Skarżyński, były reprezentant Polski w maratonie, aktualny rekordzista Polski w biegu na 30 km, trener biegania i autor wielu poradników dla biegaczy, który tak komentował udział w INTERRUNie: "Podoba mi się, że dziś cały Rynek żyje bieganiem, zarówno dzieciaki, młodzież jak i dorośli są tutaj razem i wspólnie czują ten niepowtarzalny klimat zawodów. Dzięki takim biegom jak ten budujemy powszechną świadomość, iż aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Takie biegi ważne są również dla profesjonalistów, którzy po zimowo-wiosennym okresie budowania wytrzymałości na biegach takich jak INTERRUN mogą popracować nad szybkością".
Rozpiętość wiekowa we wszystkich biegach była ogromna. Najstarszy uczestnik biegu, Pan Jan (85 lat) przebiegł dystans 10 km. Najmłodszy zawodnik, który na własnych nogach pokonał dystans 100 m w biegu Watterrun to Staś liczący niecałe 2 lata.
Zadowolenie dało się też zauważyć na twarzach organizatorów biegu, którzy zgodnie twierdzą, że udało się osiągnąć wszystkie założone cele. "Z roku na rok przybywa uczestników naszej imprezy co daje nam wielką satysfakcję z dobrze wykonywanej pracy - powiedział tuż po biegu, w którym sam brał udział, prezes INTERSPORT Polska Artur Mikołajko. Bieganie staje się ulubioną formą aktywności fizycznej w Polsce, a starty w imprezach takich jak INTERRUN pozwalają uczestnikom sprawdzić swoje postępy w bieganiu".
Zachęcam do pobierania i przeglądania zdjęć dostępnych pod linkiem: ftp://interrun:inter_reklama@ftp.intersport.home.pl
Kontakt dla mediów:
Konrad Kozioł
tel. kom. +48 888-808-008
e-mail: kk@k2o.com.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.06.2014, 15:22 |
Źródło informacji | INTERSPORT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom