Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Rewolucja w poszukiwaniu pracy: warszawscy studenci stworzyli pierwszy inteligentny portal pracy

31.07.2014, 19:00aktualizacja: 31.07.2014, 19:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Pierwszy inteligentny portal pracy wykorzystuje narzędzie, które za pomocą zaawansowanego algorytmu oblicza procent dopasowania zgodności profilu kandydata z ofertą pracodawcy.

To rewolucja na rynku poszukiwania pracy. Studenci SGH, UW i Politechniki Warszawskiej zaprojektowali innowacyjny mechanizm, który bierze pod uwagę nie tylko kompetencje i umiejętności, ale także doświadczenie, predyspozycje i cele zawodowe kandydatów. Po zestawieniu swojego profilu z ofertą pracy kandydat otrzymuje informacje zwrotną, na ile procent pasuje do jej wymagań.

To nie wszystko – jeżeli zgodność jest mniejsza niż oczekuje pracodawca, system podpowiada kandydatowi jakie umiejętności, kwalifikacje czy wykształcenie powinien zdobyć, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Inteligentne portale pracy to kolejny krok w rozwoju branży rekrutacyjnej. Podobne rozwiązanie przedstawił niedawno 22-letni Matteo Achilli, który został okrzyknięty włoskim Zuckerbergiem. Trendem wykorzystania analityki w rekrutacji interesują się już Microsoft i Google.

Pomysł na stworzenie algorytmu powstał w Australii, gdzie wiele uczelni prowadzi serwisy umożliwiające pracodawcom zapoznanie się z profilami i dokonaniami studentów. To rozwiązanie było inspiracją do stworzenia podobnego narzędzia dla szukających pracy w Polsce.

"Wiemy, jakim problemem jest poszukiwanie wymarzonej pracy. Chcieliśmy maksymalnie usprawnić ten proces, aby kandydaci, zamiast wertować tony niedopasowanych do nich ofert, mogli się skupić na rozwijaniu swoich kompetencji i kwalifikacji" - mówi Jan Radzikowski, jeden z twórców isivi.pl.

Algorytm znacznie ułatwi poszukiwanie pracy, ale także usprawni procesy rekrutacyjne w firmach. Procentowe określenie dopasowania poszczególnych kandydatów może zastąpić pierwsze etapy rekrutacji, w trakcie których weryfikowana jest zgodność CV kandydata z wymaganiami oferty.

Pomysł przedsiębiorczych studentów jest już doceniany przez ekspertów. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała isivi.pl duży finansowy grant. W czerwcu 2014 projekt zajął II miejsce w XII edycji konkursu Gdyński Biznesplan. Kilka krajowych i zagranicznych funduszy Venture Capital wyraziło zainteresowanie nabycia udziałów w spółce.

KONTAKT:

Jan Radzikowski

tel. kom. 604 218 428

e-mail: jan@isivi.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.07.2014, 19:00
Źródło informacji www.isivi.pl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ