Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Złota Tarka" to największy w Polsce festiwal kultywujący jazz tradycyjny. W tym roku na deskach iławskiego amfiteatru, noszącego imię Louisa Armstronga, wystąpi czołówka polskich 'tradycjonalistów' oraz gwiazdy zagraniczne.
Festiwal rozpocznie tradycyjna "Parada Nowoorleańska". Po niej - już w amfiteatrze - odbędą się przesłuchania w ramach konkursu o "Złotą Tarkę".
O godzinie 20:00 rozpocznie się koncert "Jubileuszowy Czar Wspomnień". Przed publicznością zaprezentują się Sami Swoi, Ragtime Jazz Band, Boba Jazz Band i Terry Lovique and Black International Gospel Singers. Sobotni "Koncert Galowy" uświetnią Andor's Jazz Band, Sekstet Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Gunhild Carling Big Band. Koncerty poprowadzą Paweł Sztompke i Andrzej Pawlik.
"Złota Tarka" to też wiele imprez towarzyszących. Przed i po zakończeniu koncertów na terenie miasta odbywać się będą koncerty, jam sessions i bale jazzowe. Drugiego dnia festiwalu na terenie Zakładu Karnego wystąpią Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet & Irena Gałązka. W niedzielę w kościele pw. Brata Alberta odbędzie się msza jazzowa z udziałem Claret's Gospel Choir. Festiwalowi towarzyszyć będą także wystawy.
Organizatorem festiwalu jest Iławskie Centrum Kultury przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem głównym "Złotej Tarki" jest Związek Artystów i Wykonawców "Stoart".
Tradycja "Złotej Tarki" sięga lat sześćdziesiątych. Pierwsze edycje festiwalu odbywały się w warszawskiej "Stodole". Od 21 lat jazzowa muzyka rozbrzmiewa w Iławie - od 1995 roku w amfiteatrze im. Louisa Armstronga, pod fundamenty którego 'węgielną butelkę jazzową' zakopywał w roku 1994 Stanisław Cejrowski, inicjator iławskiego festiwalu. Dyrektorem artystycznym "Złotej Tarki" jest Wojciech Kamiński.
W 2010 roku "Złota Tarka" otrzymała specjalny certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej i tytuł "Turystycznego Produktu Roku".
Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji "Złotej Tarki" znajdują się na stronie: www.zlotatarka.pl.
Więcej informacji udzieli:
Tomasz Woźniak
dyrektor Iławskiego Centrum Kultury
tel. kom. +48 601 712 888
e-mail: dyrektor@ickilawa.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.08.2014, 17:56 |
Źródło informacji | Iławskie Centrum Kultury |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
NCCN przyłącza się do światowych organizacji na rzecz walki z rakiem na pierwszym międzynarodowym spotkaniu szkoleniowo-mentorskim w sprawie planów leczenia onkologicznego
Stowarzyszenie National Comprehensive Cancer Network z siedzibą w USA znalazło się wśród przedstawicieli nawet 75 krajów biorących udział w Cancer Planners Forum w Genewie w Szwajcarii.- 14.05.2025, 13:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PR Newswire
-
Eksperci wskazują, że szczepienia ochronne dorosłych to sposób na zdrowsze i dłuższe życie PAP
Populacja w Europie szybko się starzeje, a osoby dorosłe, szczególnie po pięćdziesiątce są grupą narażoną na choroby zakaźnie i wywołane przez nie powikłania. Poprawę ich bezpieczeństwa ma zapewnić opracowywany w UE program szczepień ochronnych. Pierre Van Damme z Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia) i prof. Paolo Bonanni z Uniwersytetu we Florencji (Włochy), założyciele Adult Immunization Board (AIB), mówią w rozmowie z PAP, jak i dlaczego powinno się zachęcać dorosłych do szczepień.- 14.05.2025, 09:11
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Diagnostyka onkologiczna nadal kuleje. Eksperci alarmują: „Rozwiązania potrzebne na wczoraj”
„Już po pierwszym miesiącu funkcjonowania Krajowej Sieci Onkologicznej widzimy konkretne bariery, szczególnie w obszarze diagnostyki. Ale wiemy też, co można i trzeba zmienić” - mówił prof. Piotr Rutkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, otwierając konferencję online poświęconą najpilniejszym potrzebom systemowym. Brak możliwości rozliczania badań molekularnych z krwi w trybie ambulatoryjnym, niepełne rozpoznania w SOLO-3, przesadna biurokracja i zbyt długie ścieżki decyzyjne - to tylko niektóre z problemów wskazanych przez ekspertów. Kluczowe jest odblokowanie finansowania, uproszczenie procedur, wprowadzenie jednoczasowego skierowania na badania patomorfologiczne i molekularne (warunkowego) oraz przywrócenie akredytacji dla zakładów patomorfologii. „Nie możemy dłużej udawać, że diagnostyka molekularna to dodatek. To warunek skutecznej diagnostyki i leczenia” - podkreśli wielokrotnie eksperci.- 13.05.2025, 16:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ