Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W dniach 8-9 października 2014 r. w Centrum Bankowo-Finansowym w Warszawie przy ul. Nowy Świat 6/12 odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona europejskim problemom rynku pracy.
Podczas dwóch dni konferencji ponad dwudziestu wybitnych specjalistów z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Holandii, Francji, Litwy, Słowacji, Republiki Południowej Afryki i Polski, w tym eksperci OECD, Banku Światowego i Komisji Europejskiej, omówi najnowsze sposoby rozwiązywania problemów nierówności na rynku pracy. Szczególna uwaga poświęcona zostanie niestandardowym formom zatrudnienia, stanowiących jedno z największych wyzwań stojących przed Europą, a zwłaszcza Polską, gdzie odsetek osób podejmujących pracę bez stałej umowy (26.9%) jest największy na kontynencie; płacy minimalnej oraz nierównościom dochodowym. Zaproszeni eksperci to m.in.: profesor Pietro Garibaldi, autorytet w ekonomicznej analizie prawa pracy, profesor Wiemer Salverda, wybitny badacz nierówności, Herwig Immervol, ekonomista OECD specjalizujący się w polityce i instytucjach rynku pracy i Marcel Jansen, współtwórca reformy prawa pracy w Hiszpanii.
Konferencja, organizowana przez Fundację Naukową Instytut Badań Strukturalnych ma być też okazją do szczegółowego przedyskutowania możliwości wprowadzenia w naszym kraju tzw. jednego kontraktu, single contract, czyli rozwiązania, które pozwoli zastąpić dotychczasowe formy umów o pracę jedną umową, w której zobowiązania pracodawcy pracowników będą rosnąć wraz ze stażem pracy, a nie zależą od formy zatrudnienia.
Więcej informacji: http://ibs.org.pl/conference-on-dual-labour-market
Organizator: Fundacja Naukowa Instytut Badań Strukturalnych
KONTAKT:
Agnieszka Paciorek
e-mial: agnieszka.paciorek@ibs.org.pl
tel. (22) 629 33 82
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.09.2014, 18:55 |
Źródło informacji | Fundacja Naukowa Instytut Badań Strukturalnych |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |