Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wysoka jakość nauki
Cztery z sześciu najlepszych na świecie uczelni znajdują się w Wielkiej Brytanii. Z punktu widzenia pracodawców, pięć brytyjskich uczelni należy do dziesiątki najlepszych na świecie (QS World University Rankings 2012).
Wielka Brytania jest światowym liderem w zakresie badań naukowych (International Comparative Performance of the UK Research Base; BIS). Brytyjskie uczelnie inwestują w biblioteki, laboratoria komputerowe i naukowe, centra sportowe, studia teatralne i artystyczne. Liczba osób w grupach zajęciowych jest ograniczona w celu zapewnienia wszystkim dostępu do wyposażenia oraz zapewnienia wystarczającego czasu na rozmowy z wykładowcami.
Rozwój kariery
Szeroka oferta uczelni brytyjskich pozwala na uzyskanie umiejętności, kwalifikacji i kontaktów niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w karierze zawodowej. Brytyjskie dyplomy naukowe cieszą się wysokim uznaniem na całym świecie. Dla pracodawców są gwarancją wysokich standardów akademickich.
Jednym z powodów, dla których pracodawcy cenią brytyjskie kwalifikacje, jest waga przykładana do rozwijania umiejętności potrzebnych w miejscu pracy. Wiele z oferowanych kursów powstaje we współpracy z biznesem i prowadzonych jest przez profesjonalistów związanych z przemysłem. Pozwala to na uzyskanie autentycznego doświadczenia przydatnego w przyszłej karierze. Wiele kursów oferuje w swoich ramach praktyki w sektorze biznesu, organizacji pozarządowych oraz sektorze publicznym.
Brytyjski styl nauczania zachęca do rozwoju kreatywnego myślenia, innowacji, umiejętności pracy w zespole i umiejętności liderskich. Są to cechy pożądane przez pracodawców na całym świecie.
Wielką Brytanię co roku odwiedza około 600 000 studentów i studentek z całego świata, aby doskonalić swoje umiejętności językowe. Pracodawcy zaś coraz bardziej interesują się absolwentami i absolwentkami władającymi wieloma językami i posiadającymi wielokulturowe doświadczenie.
Międzynarodowa perspektywa
Ponieważ Wielka Brytania jest społeczeństwem wielokulturowym, a brytyjskie kampusy są międzynarodowymi społecznościami, osoby podejmujące tam studia mają niepowtarzalną szansę na uzyskanie międzynarodowej perspektywy. W roku 2012 ponad 420 tysięcy studentów i studentek z ponad 200 krajów przyjechało do Wielkiej Brytanii by podjąć studia, dołączając do ponad 2 milionów brytyjskich studentów. Poznawanie nowych kultur, czas spędzony z przyjaciółmi i wykładowcami z całego świata są bezcennym doświadczeniem dla osób planujących karierę w międzynarodowych firmach.
Kultura anglosaska
Studiowanie w Wielkiej Brytanii to także świetna okazja do poznania wyjątkowej kultury kraju Szekspira. Literatura, film, sztuki wizualne, muzyka - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki studentów.
Wszystkie powody do studiowania w Wielkiej Brytanii: http://www.britishcouncil.pl/studia-w-anglii.
Targi Edukacyjne brytyjskich uczelni
W tym roku okazją do spotkania z przedstawicielami brytyjskich uczelni będą Targi Edukacyjne organizowane przez British Council w Krakowie (28 listopada, Andel’s Hotel, godz. 10:00 - 16:00) i w Warszawie (29 listopada, Stadion Narodowy, godz. 11:00 - 18:00). Wstęp jest wolny.
Na Targach obecni będą przedstawiciele i przedstawicielki ponad 30 brytyjskich uczelni, którzy udzielą informacji na temat kierunków studiów, wymagań rekrutacyjnych, opłat, niezbędnych egzaminów i programów stypendialnych. Absolwenci brytyjskich uczelni podzielą się swoim osobistym doświadczeniem z okresu studiów w Wielkiej Brytanii.
Podczas licznych warsztatów oraz prezentacji odwiedzający dowiedzą się o możliwościach rozwoju oferowanych w Wielkiej Brytanii. Przedstawiciel organizacji UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) opowie o formalnej stronie procesu aplikowania na brytyjskie uczelnie.
Na Targach będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat testu języka angielskiego IELTS (International English Language Testing System), który jest wymagany przez brytyjskie uczelnie oraz honorowany przez ponad 9 tysięcy instytucji na całym świecie. British Council przedstawi również ofertę kursów języka angielskiego przygotowujących do zdania testu IELTS.
Pełna lista wystawców oraz program Targów dostępny jest na stronie: www.britishcouncil.pl. Informacje o studiach w Wielkiej Brytanii dostępne są na www.educationuk.org.
Pliki graficzne dostępne pod adresem:
KONTAKT:
Karolina Szlasa
British Council
tel. (22) 695-59-47
tel. kom. +48 664-920-232
e-mail: karolina.szlasa@britishcouncil.pl
Źródło informacji: Fundacja British Council
UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe PAP)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.11.2014, 18:16 |
Źródło informacji | Fundacja British Council |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu