Newsletter

SERINUS ENERGY INC. nformacja o programie wierceń na polu Sabria w Tunezji i wstępnym poziomie wydobycia z odwiertu Winstar-12bis

16.12.2014, 09:15aktualizacja: 16.12.2014, 09:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 54/2014

Na podstawie art. 62 ust. 8 ustawy o ofercie publicznej (...) Kierownictwo SERINUS ENERGY INC. ("Serinus", "SEN" lub "Spółka") (notowana na: TSX pod symbolem SEN, GPW pod symbolem SEN) informuje, że w Kanadzie za pomocą systemu SEDAR przekazywana jest aktualizacja informacji o programie wierceń realizowanym na polu Sabria w środkowej Tunezji.

Odwiert Winstar-12bis ("WIN-12bis") został podłączony do rurociągu i uzbrojony do prowadzenia produkcji 10 grudnia 2014 r. Z odwiertu wydobywana jest - podobnie jak na pozostałej części pola - lekka ropa o gęstości 41,5oAPI wraz z gazem towarzyszącym. Wstępne i uzyskane do tej pory średnie dane z testów zostały podsumowane poniżej.

Dane z testów Winstar-12bis:

z pierwszych 24 godz./ średnie wartości do tej pory

ropa (bbl/d): 478 / 553

gaz (Mcf/d):944 / 1,204

Boe (boe/d):635 / 754

wskaźnik zawodnienia (ang. water cut) (%): 44 / 39

ciśnienie przepływu (psi):2.587 / 2.550

Wszystkie powyższe wartości uzyskano przy zastosowaniu zwężki w rozmiarze 16/64 cali (średnica 6,35 mm). Przed podłączeniem wykonano okresowe testy produkcyjne, uzyskując łączne przypływy aż do 1.200 bbl/d przy wskaźniku zawodnienia mieszczącym się w przedziale 80 proc. - 95 proc., gdyż odwiert jest obecnie oczyszczany po wykonanych zabiegach i odbierana jest głównie płuczka, która penetrowała docelowe formacje. Jak wskazują dane powyżej, z odwiertu odbierane są płyny. Po zakończeniu tego, wydajność przypływu ropy oraz ciśnienie będzie dalej rosła, w miarę obniżania się ilości odbieranych cieczy pozabiegowych. Opróbowanie odwiertu będzie kontynuowane do momentu, gdy osiągnie on znaczny stopień oczyszczenia oraz ustabilizowane przypływy i poziom odcięcia wody.

Rozpoczęto także prace wiertnicze w otworze Winstar-13 ("WIN-13") we wschodniej części pola Sabria, znajdującego się ok. 2 km w kierunku WSW (zachód-południowy-zachód) w stosunku do WIN-12bis i wykonywanego z użyciem tego samego, co w przypadku WIN-12bis, urządzenia wiertniczego pozyskanego z Pergemine. Planowana głębokość końcowa to 3.860 metrów, a wykonanie odwiertu potrwa - jak się zakłada - 63 dni. Pod względem strukturalnym odwiert znajduje się 30 metrów niżej w stosunku do WIN-12bis, jednakże nadal wyżej w stosunku do pozostałych odwiertów produkcyjnych na tym złożu.

Pole Sabria zajmuje obszar około 11.250 akrów. Właścicielem 45 proc. pola i jego operatorem jest Winstar Tunisia B.V. - spółka w pełni zależna Serinus. Pozostałe 55 proc. należy do tunezyjskiej naftowej spółki państwowej Entreprise Tunisienne D'Activites Pétrolières ("ETAP").

Zdaniem kierownictwa odwiert ten przyczyni się do znaczącego wzrostu tunezyjskiej produkcji Spółki, a oprócz tego WIN-12bis wraz WIN-13 dostarczą wielu nowych danych o złożu Sabria i wniosą swój wkład w postęp prac wiertniczych Spółki. Spółka oczekuje na dane z WIN-13, które uzyska gdy odwiert w lutym osiągnie planowaną głębokość

Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim przekazywanej do publicznej wiadomości przez Spółkę na terytorium państwa jej siedziby poprzez system SEDAR, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki SERINUS ENERGY INC. pod adresem: http://www.sedar.com/search/search_form_pc_en.htm. Ponadto tłumaczenie pełnej treści informacji prasowej dostępne jest na stronie internetowej www.serinusenergy.com

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi abs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.12.2014, 09:15
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii