Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd NEWAG S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu dzisiejszym, tj. 23.02.2015 r., powziął wiadomość o wydaniu przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju w dniu 16.02.2015 r. decyzji utrzymującej w mocy decyzję Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 31.07.2013 r. stwierdzającą nieważność decyzji Wojewody Nowosądeckiego z dnia 20 grudnia 1995 roku dotyczącej uwłaszczenia poprzednika prawnego Spółki działkami nr 4 w obr. 94, nr 3/3 w obr. 95, nr 132, nr 133, nr 134, nr 135, nr 135, nr 136, nr 137, nr 155, nr 156/2, nr 156/1 w obr. 63, położonymi w Nowym Sączu ("Decyzja Uwłaszczeniowa"), w części odnoszącej się do działki nr 156/1.
Zarząd wyjaśnia, że Spółka była stroną postępowania przed Ministrem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej dotyczącego stwierdzenia nieważności Decyzji Uwłaszczeniowej, o którym Spółka informowała w Prospekcie Emisyjnym.
Zdaniem wnioskodawców, domagających się unieważnienia Decyzji Uwłaszczeniowej, Nieruchomość nie należała w dacie jej wydania poprzednikowi prawnemu NEWAG S.A. do Skarbu Państwa.
W dniu 31 lipca 2013 r. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej przychylił się do stanowiska wnioskodawców i wydał decyzję stwierdzającą nieważność Decyzji Uwłaszczeniowej w części dotyczącej Nieruchomości.
W dniu 14 sierpnia 2013 r. wnioskodawcy wnieśli do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy domagając się uchylenia wskazanej wyżej decyzji Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, stwierdzenia ich wydania z naruszeniem prawa, a także stwierdzenia braku możliwości uznania jej nieważności z uwagi na powstawanie nieodwracalnych skutków prawnych.
W dniu 22 sierpnia 2013 r. również Spółka złożyła do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy zarzucając wydanej decyzji Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej naruszenie prawa.
W dniu 29 sierpnia 2013 r. wnioskodawcy wnieśli do Sądu Rejonowego dla Krakowa - Śródmieście w Krakowie o zawezwanie do próby ugodowej w sprawie dopuszczenia do współposiadania przedmiotowej Nieruchomości oraz do zapłaty za ich korzystanie, które to postępowanie nie zakończyło się zawarciem ugody.
Wydana przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju w dniu 16.02.2015 r. decyzja, na skutek złożonych wniosków o ponowne rozpoznanie sprawy, utrzymująca w mocy decyzję Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 31.07.2013 r. stwierdzającą nieważność Decyzji Uwłaszczeniowej w części dotyczącej Nieruchomości jest decyzją ostateczną, od której przysługuje skarga do Sądu Administracyjnego w terminie 30 dni od doręczenia decyzji stronie.
Zdaniem Spółki przedmiotowa decyzja Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 16.02.2015 r. oraz poprzedzająca ją decyzja z dnia 31 lipca 2013 r. zostały wydane z naruszeniem prawa. W związku z tym, Spółka złoży skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie ustawowym, domagając się uchylenia przedmiotowych decyzji.
Zarząd wyjaśnia, iż przedmiotowa Nieruchomość posiada powierzchnię 0,0452 ha i stanowi jedynie część nieruchomości o łącznej powierzchni 0,2731 ha istotnej dla działalności Spółki, na której znajduje się droga wewnętrzna, przy czym na dzień dzisiejszy Spółce nie udało się ustalić fizycznych granic Nieruchomości, w tym dokonać jej wyodrębnienia.
Podstawa prawna szczegółowa:
art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 23.02.2015, 17:38 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |