Newsletter

Nauka i technologie

Anna Grodzka o klimacie

16.03.2015, 14:59aktualizacja: 16.03.2015, 14:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Baner
Baner
Z okazji inauguracji trzeciej edycji konkursu "Dziennikarze dla klimatu" zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się 25 marca o godzinie 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Warszawa, ul. Foksal 3/5).

Udział w konferencji zapowiedzieli:

- Janusz Ostapiuk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska,

- prof. dr hab. inż. Maciej Nowicki - b. minister środowiska, przewodniczy jury konkursu,

- Anna Grodzka - posłanka na Sejm, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu Zrównoważonego Rozwoju Społecznego "Społeczeństwo FAIR",

- Tomasz Chruszczow - przewodniczący Grupy Roboczej ds. Międzynarodowych Problemów Środowiska w sprawie Zmian Klimatu, radca ministra środowiska,

- dr Andrzej Kassenberg - Instytut na rzecz Ekorozwoju, juror.

Celem konkursu, jest kształtowanie w społeczeństwie świadomości na temat konsekwencji, jakie niosą zmiany klimatu zarówno w gospodarce, środowisku przyrodniczy, jak i w życiu każdego z nas. Konsekwencje - negatywne dostrzegamy już dzisiaj, i można spodziewać się ich w przyszłości, o ile wszystkie kraje nie podejmą skutecznej polityki ochrony klimatu. Wzrost atmosferycznego stężenia dwutlenku węgla przekłada się na bardziej ekstremalne krótko- jak i długookresowe fale upałów i susze, intensywne opady, powodzie i tropikalne cyklony, ryzyko pożarów lasów, szkody na wybrzeżach spowodowane wzrostem poziomu mórz. Przyszłe zmiany klimatu także odbiją się niekorzystnie na zdrowiu ludzi. Oczekuje się, że w Paryżu w grudniu br. zostanie zawarte porozumienie klimatyczne, które miałoby zacząć obowiązywać po 2020 roku i zastąpić protokół z Kioto.

Konkurs ma za zadanie wyróżnić utwory dziennikarzy związane z w tematyką klimatu, promujące nowatorskie technologie mające istotny wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym. W sposób przystępny i zrozumiały (ale niebanalny) uświadamiać, że także nasze codzienne działania mogą przyczynić się do ograniczenia zagrożenia wywołanego efektem cieplarnianym.

Zasady konkursu zostały ujęte w regulaminie. Regulamin ustala warunki organizacji konkursu, wyłonienia laureatów oraz określa działania Komisji Konkursowej przyznającej nagrody.

Organizatorem konkursu jest Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy ZG Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Partnerem Konkursu - Deutsche Bundesstiftung Umwelt (Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko).

Po konferencji zapraszamy na lunch.

Więcej informacji:

www.dziennikarzedlaklimatu.pl

www.ekos.org.pl

Materiał na zlecenie: MAXPRESS Paweł Wójcik i Jacek Zyśk

KONTAKT:

e-mail: biuro@dziennikarzedlaklimatu.pl

tel. kom. +48 515 111 490

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.03.2015, 14:59
Źródło informacji Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii