Newsletter

MSZ: Botswana czerpie przykład z polskich doświadczeń gospodarczych (komunikat)

04.08.2015, 15:05aktualizacja: 04.08.2015, 15:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Relacje gospodarcze między Polską i Botswaną oraz polskie doświadczenia w tworzeniu specjalnych stref ekonomicznych były głównymi tematami spotkania wiceminister Katarzyny Kacperczyk z wiceministrem handlu i przemysłu Botswany Sadique’m Kebonangiem 4 sierpnia w Warszawie.

Wiceminister Kacperczyk podkreśliła, że potencjał relacji gospodarczych między Polską i Botswaną jest znaczący, a polskie władze działają na rzecz rozwoju kontaktów z państwami afrykańskimi, czego przykładem jest program „Go Africa” ogłoszony w 2013 r.

Głównym celem wizyty delegacji botswańskiej w Polsce jest odwiedzenie specjalnych stref ekonomicznych (SSE) i zapoznanie się z polskimi doświadczeniami w ich tworzeniu.

- Specjalne strefy ekonomiczne okazały się bardzo skutecznym instrumentem przyciągania kapitałochłonnych i innowacyjnych inwestycji zagranicznych, przyczyniając się tym samym do sukcesu polskiej transformacji gospodarczej – zaznaczyła wiceszefowa polskiej dyplomacji.

Podczas rozmowy z wiceministrem Kebonangiem mówiła o polskich doświadczeniach w górnictwie, zwłaszcza węgla kamiennego oraz rolnictwie - sektorach, które Botswana zamierza intensywnie rozwijać. Rozmawiano także o potrzebie wypracowania trwałych mechanizmów konsultacji i dzielenia się doświadczeniami przez polskie podmioty z ich odpowiednikami w Botswanie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mkz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.08.2015, 15:05
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ