Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd Komputronik S.A. z siedzibą w Poznaniu, wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000270885 (Emitent), przesyła do publicznej wiadomości, że w dniu 29 września 2015 roku otrzymano drugostronnie podpisane egzemplarze opatrzone datą 18.09.2015 umowy o kredyt parasolowy zawartej między Emitentem oraz spółką zależną Komputronik Biznes Sp. z o.o. a Bankiem Millenium S.A. oraz aneksów do umów z Bankiem Millennium S.A. (wymienionych w drugiej części raportu).
Łączne zaangażowanie Banku Millennium S.A. w Grupie Kapitałowej Emitenta, we wszystkich rodzajach finansowania, wynosi 72.100.000 PLN (siedemdziesiąt dwa miliony sto tysięcy PLN) i nie uległo zmianie, w stosunku do stanu z okresu poprzedzającego niniejszy raport.
Przedmiotem nowej umowy o kredyt parasolowy, mającej na celu zwiększenie elastyczności finansowania działalności handlowej podmiotów Grupy Kapitałowej Emitenta, jest przyznanie Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes Sp. z o.o. (podmiot, w którym Emitent posiada 100% udziałów), globalnego limitu w wysokości 36.700.000 PLN, w ramach którego udostępniono następujące sublimity:
dla Komputronik S.A. na kwoty:
• 20.000.000 PLN -limit na kredyt w rachunku bieżącym,
• 11.500.000 PLN -limit na kredyt rewolwingowy,
• 5.000.000 PLN -limit na gwarancje bankowe,
• 200.000 PLN - limit na karty kredytowe,
dla Komputronik Biznes Sp. z o.o. na kwoty:
• 1.000.000 PLN -limit na kredyt w rachunku bieżącym,
• 5.000.000 PLN -limit na kredyt rewolwingowy,
• 3.000.000 PLN -limit na gwarancje bankowe.
Łączna kwota wykorzystania limitów przez Komputronik S.A. i Komputronik Biznes Sp. z o.o. nie może przekroczyć kwoty globalnego limitu.
Ponadto przedmiotem podpisanych aneksów do funkcjonujących dotychczas umów, których stroną jest Emitent, są następujące kontrakty:
• Umowa ramowa w zakresie zawierania transakcji skarbowych na kwotę 2.400.000 PLN,
• Umowa faktoringu odwrotnego na kwotę 10.000.000 PLN,
• Umowy faktoringu standardowego niepełnego na kwotę 20.000.000 PLN.
W odniesieniu do Komputronik Biznes Sp. z o.o. przedmiotem aneksowania była umowa na faktoring standardowy niepełny w kwocie 3.000.000 PLN.
Zabezpieczeniem wszystkich wyżej wymienionych umów jest zastaw rejestrowy na zapasach wraz z cesją praw z polisy ubezpieczeniowej, weksle wraz z deklaracjami wekslowymi, hipoteka łączna na nieruchomości Komputronik S.A. położonej w Poznaniu oraz we Wrocławiu a także nieruchomości położonej w Suwałkach (będącej własnością Idea Nord Sp. z o.o. - podmiotu zależnego od Emitenta). Zabezpieczenie kredytu parasolowego obejmuje dodatkowo również blokadę rachunku bankowego, a w przypadku gwarancji bankowych z terminem przekraczającym 12 miesięcy - kaucję oraz wzajemne poręczenie spółek.
Umowa kredytu parasolowego, umowy faktoringowe, a także umowa zawierania transakcji skarbowych nie zawierają postanowień odbiegających od standardowych warunków, które są stosowane przy tego rodzaju umowach. Limity zostały przyznane na okres od 20 września 2015 do dnia 19 września 2016 roku.
Oprocentowanie limitów oparte jest o stawkę WIBOR 1M powiększoną o marżę banku lub EURIBOR 1M (w zależności od waluty wykorzystania limitu), powiększoną o marżę banku.
Opisane powyżej umowy, zostały uznane za umowy spełniające kryteria umów znaczących, gdyż ich wartość przy uwzględnieniu poziomu zaangażowania kredytowego Emitenta w Banku Millennium S.A., przekracza 10% wartości kapitałów własnych Emitenta.
Powyższą informację Zarząd Emitenta przekazuje na podstawie art. 56 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (t.j. Dz. U. 2009 r. Nr 185, poz. 1439 ze zm.).
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.09.2015, 20:37 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |