Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, jak poprawić system środków prawnych w Polsce, aby w pełni zrealizować standardy strasburskiego systemu ochrony praw człowieka była myślą przewodnią dziewiątej edycji Seminarium Warszawskiego – konferencji poświęconej prawom człowieka i standardom ich ochrony w systemie Rady Europy. Organizatorem spotkania było Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury.
To właśnie w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury podnoszą swoje kwalifikacje sędziowie i prokuratorzy i to właśnie w murach tej Szkoły zebraliśmy się, aby odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: jak poprawić system środków prawych w Polsce, by lepiej służyły nam wszystkim i co zrobić, aby zwiększyć rzeczywiste oddziaływania standardów Rady Europy na krajowy porządek prawny i praktykę w obszarze praworządności i praw człowieka – powiedział wiceszef polskiej dyplomacji Artur Nowak- Far podczas swojego wystąpienia.
W tym roku konferencja odbyła się pod hasłem „Dysfunkcje polskiego prawa – jak poprawić system środków prawnych w Polsce?”. Tematem dyskusji uczestników były wybrane elementy krajowego systemu środków prawnych. Podczas seminarium dyskusja poświęcona była również roli Trybunału Konstytucyjnego, sądownictwa powszechnego i administracyjnego, a także prokuratury w procesie zapewniania skutecznych środków na naruszenie praw gwarantowanych Konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.
Seminarium Warszawskie to platforma wymiany doświadczeń przedstawicieli państw członkowskich Rady Europy, społeczeństwa obywatelskiego, praktyki prawa i środowiska naukowego. Prelegentami Seminarium Warszawskiego byli wybitni przedstawiciele świata nauki oraz praktycy na co dzień zajmujący się zagadnieniami ochrony praw człowieka. Wykład honorowy wygłosił profesor Lech Garlicki, sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z ramienia Polski w latach 2002-2012.
Seminarium odbyło się 16 października w Lublinie, w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)
kom/ mkz/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 16.10.2015, 16:30 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |