Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wsparcie kierowane jest do naukowców związanych z jednostkami badawczymi, inżynierów i niezależnych wynalazców i ma zachęcać do prowadzenia nowych spin-offów, czyli przedsiębiorstw zakładanych w celu urynkowienia innowacyjnej wiedzy lub technologii.
W ramach BRIdge Alfa powołano prywatno-publiczne fundusze, nazywane również wehikułami inwestycyjnymi. Mechanizm finansowania zakłada, że 80% środków pochodzi z NCBR, a 20 od Alfy - funduszu, który zainteresował się projektem. Budżet pojedynczego wehikułu wynosi od 5 do 20 mln zł. Zadaniem funduszy inwestycyjnych jest wyławianie najciekawszych pomysłów na projekty, a potem zapewnienie im finansowania oraz pomocy merytorycznej. W zamian za wsparcie we wczesnej fazie rozwoju, kiedy to ryzyko niepowodzenia inwestycyjnego jest największe, fundusze obejmują część udziałów w nowych biznesach. Warto jednak podkreślić, że autorzy projektów cały czas posiadają większą część praw do pomysłu. Maksymalna inwestycja w jeden spin-off to 1 mln zł.
Spółki, które już osiągną pewną samodzielność, są prezentowane większym inwestorom, funduszom venture capital lub private equity. Pieniądze odzyskane po sprzedaży udziałów wehikuły inwestują w następne spin-offy. Dobrym przykładem, jak start-up może zamienić się w firmę działającą na rynkach międzynarodowych jest Social WiFi. Innowacyjny pomysł zamiany darmowego WiFi w narzędzie do marketingu i komunikacji z klientami pozyskał kapitał zalążkowy, drugą rundę finansowania z funduszu VC, a następnie został beneficjentem programu Go Global. W jego ramach wypracowuje strategię wyjścia na rynek amerykański. Równie inspirujące jest doświadczenie Virtual Power Plant, nowoczesnego, ale zatrudniającego doświadczonych profesjonalistów start-upu, który projektuje inteligentne systemy zarządzania energią w takich budynkach jak pływalnie, hale sportowe, biurowce czy centra handlowe. To tylko dwa przykłady obrazujące, jakie możliwości daje korzystanie z programu BRIdgeAlfa.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.12.2015, 12:34 |
Źródło informacji | NCBR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska gościnność w sercu Ameryki - PLL LOT otworzyły nowy salonik biznesowy na lotnisku w Chicago
• Polskie Linie Lotnicze LOT otworzyły swój pierwszy salonik biznesowy w Ameryce Północnej.
• LOT Business Lounge zlokalizowany jest w porcie lotniczym O’Hare w Chicago.
• Przestrzeń dostępna jest dla pasażerów codziennie w godzinach od 7 do 24 czasu lokalnego.
• Salonik biznesowy w Chicago to kolejny krok w umacnianiu pozycji PLL LOT jako przewoźnika pierwszego wyboru dla pasażerów podróżujących między USA a Europą.- 20.12.2024, 15:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT