Newsletter

POLSKIE GÓRNICTWO NAFTOWE I GAZOWNICTWO SA Zmiany w składzie Rady Nadzorczej PGNiG SA

29.12.2015, 16:42aktualizacja: 29.12.2015, 16:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 104/2015

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA ("PGNiG") informuje, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGNiG na posiedzeniu w dniu 29 grudnia 2015 roku dokonało następujących zmian w składzie Rady Nadzorczej PGNiG:

1. Odwołanie ze składu Rady Nadzorczej:

- Pana Andrzeja Janiaka,

- Pana Macieja Mazurkiewicza,

- Panią Irenę Ożóg,

- Pana Janusza Pilitowskiego;

2. Powołanie w skład Rady Nadzorczej:

- Pana Wojciecha Bieńkowskiego,

- Pana Mateusza Boznańskiego,

- Pana Andrzeja Goneta,

- Pana Krzysztofa Rogali.

Pan Wojciech Bieńkowski

Pan Wojciech Bieńkowski jest profesorem ekonomii i międzynarodowych stosunków gospodarczych w Uczelni Łazarskiego w Warszawie gdzie kieruje Instytutem Gospodarki Amerykańskiej i Stosunków Transatlantyckich. Przez ostanie 8 lat (do lipca 2015) pełnił też funkcję dziekana wydziału Ekonomii i Zarządzania w tejże uczelni. Uprzednio pracował w SGH w Warszawie gdzie się doktoryzował i habilitował. Przez wiele lat przebywał na wielu stażach naukowych, między innymi w Harvardzie (dwukrotnie), innych renomowanych uczelniach w USA, Japonii czy Europie.

Dorobek naukowy profesora obejmuje zagadnienia związane z polityką ekonomiczną, konkurencyjnością i analizą porównawczą efektywności systemów społeczno-ekonomicznych. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych wydanych przez renomowane wydawnictwa naukowe w kraju i zagranicą.

Doświadczenie praktyczne zdobywał kierując współpracą z zagranicą w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz będąc członkiem kilku rad nadzorczych między innymi w BOŚ, Famurze, PAIiIZ, Elektrowniach Szczytowo-Pompowych (obecnie PGE) oraz w Polsko-Amerykańskiej Korporacji ds. Transferu Technologii - PAKTO.

Pan Mateusz Boznański

Pan Mateusz Boznański jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2002-2006 odbył aplikację adwokacją przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Od kwietnia 2007 roku wykonuje zawód adwokata w indywidualnej kancelarii adwokackiej, w latach 2011-2015 także jako wspólnik spółki adwokackiej.

Adwokat Mateusz Boznański nabył w toku wykonywania czynności zawodowych bogate doświadczenie w obsłudze spółek prawa handlowego (zarówno z kapitałem polskim jak i zagranicznym) oraz jednostek samorządu terytorialnego.

W ramach dotychczasowych obowiązków zajmuje się doradztwem grupom kapitałowym na terenie całego kraju, w szczególności w zakresie: praw cywilnego, prawa pracy, prawa unijnego, prawa handlowego. Świadczy bieżące doradztwo w zakresie prawa budowlanego i pokrewnych dziedzin prawa dla spółek z branży deweloperskiej. Specjalizuje się nadto w sprawach związanych z ochroną dóbr osobistych, występując jako pełnomocnik w znaczących procesach sądowych. Brał udział w postępowania upadłościowych podmiotów z branży deweloperskiej. Świadczył także usługi prawne jako pełnomocnik w postępowaniach przed sądami powszechnymi, także jako obrońca w postępowaniach karnych, w tym w zakresie prawa karnego gospodarczego oraz karno-skarbowych. Jest członkiem Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej (w latach 2010-2013 oraz od roku 2013 do teraz) i członkiem Komisji Rewizyjnej Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu od 2013 roku.

Pan Mateusz Boznański oświadczył iż spełnia kryteria niezależności określone w § 36 Statutu Spółki.

Pan Andrzej Gonet

Pan Andrzej Gonet ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wiertniczo-Naftowym Akademii Górniczo-Hutniczej w 1975 roku. Następnie podjął pracę na macierzystym wydziale, gdzie w 1980 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską, a w 1989 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk technicznych. W 1998 roku otrzymał tytuł profesora nauk technicznych i jest zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego w AGH. Ukończył kilka studiów podyplomowych na AGH, UJ i PAN oraz kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych w jednoosobowych spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Był członkiem Rady Nadzorczej w ZUN Sp. z o. o. w Krośnie (2000-2002) i PNiG Sp z o. o. w Krakowie ( 2011 - 2013).

Jest autorem i współautorem ponad 300 prac publikowanych, 260 prac naukowo-badawczych niepublikowanych, 29 zatwierdzonych i zgłoszonych patentów i 8 licencji. Posiada certyfikat biegłego Wojewody Małopolskiego z zakresu oceny oddziaływania na środowisko, rzeczoznawcy SITPiG oraz krajowe i zagraniczne doświadczenie zawodowe. Wielokrotnie był konsultantem i recenzentem prac naukowych i projektów naukowo-badawczych. Jest członkiem Sekcji Wiertnictwa i Górnictwa Otworowego Komitetu Górnictwa PAN.

Podczas wieloletniej pracy zawodowej pełnił różne funkcje, spośród których należy wymienić kierownika Zakładu Wiertnictwa, zastępcy dyrektora Instytutu Wiertniczo-Naftowego, przez 2 kadencje prodziekana i dziekana Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH, którą to funkcję pełni 3 kadencję. Ponadto był współorganizatorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, gdzie pełnił funkcję prorektora i rektora.

Pan Krzysztof Rogala

Pan Krzysztof Rogala jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiada tytuł magistra prawa. W latach 2001-2002 uczęszczał do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, a w latach 2002-2003 odbył studia podyplomowe w zakresie "Pieniądz i Bankowość" na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1996-2006 był związany z branżą leasingową. W latach 2006-2007 pracował w Ministerstwie Gospodarki na stanowisku Głównego Specjalisty w Zespole ds. Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii. W latach 2006-2008 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej w Przedsiębiorstwie Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" SA. W latach 2007-2009 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskie LNG Sp. z o.o. Był również członkiem zarządu ds. finansowych Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA w latach 2007-2008. Od marca 2009 do czerwca 2010 Pan Krzysztof Rogala był doradcą PKN Orlen SA podczas przygotowywania koncepcji i rozwiązań prawnych oraz finansowych systemu utrzymywania zapasów obowiązkowych ropy oraz koncepcji udziału Spółki w rynku gazu ziemnego. W latach 2012-2013 był społecznym doradcą Ministra Środowiska/Głównego Geologa Kraju. Od marca 2012 do marca 2014 Pan Krzysztof Rogala pełnił funkcję członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. W latach 2011-2014 był managerem w KPMG Advisory - Global China Practice. Był ekspertem ds. energetyki i szefem zespołu iTAX w Instytucie Jagiellońskim. W latach 2014-2015 pełnił funkcję członka zarządu PKP CARGOTABOR Sp. z o.o. ds. finansowych. Obecnie jest członkiem Gabinetu Politycznego Ministra Finansów.

Pozostałe informacje określone w § 28 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. Nr 33 z dnia 28 lutego 2009 roku poz. 259) zostaną przekazane osobnym raportem bieżącym.

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.12.2015, 16:42
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii