Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Spółka podała w opublikowanym we wtorek późnym wieczorem komunikacie, że oprócz Wirtha rada nadzorcza odwołała też pierwszego wiceprezesa zarządu Jarosława Romanowskiego, wiceprezesa zarządu Marcina Chmielewskiego oraz wiceprezesa zarządu Jacka Kardelę. Wirth pełnił funkcję prezesa zarządu od 2009 roku.
Jednocześnie w skład zarządu KGHM powołano - poza Skórą - Mirosława Stanisława Bilińskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. rozwoju, a także Jacka Raweckiego na wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych.
Skóra już wcześniej był prezesem KGHM w latach 2006-2008. W latach 1991-1994 był członkiem rady nadzorczej. Obecnie pełni mandat radnego sejmiku dolnośląskiego (PiS).
W połowie stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało sześciu nowych członków rady nadzorczej spółki. Zostali nimi Miłosz Stanisławski, Michał Czarnik, Cezary Godziuk i Radosław Barszcz (przedstawiciele Skarbu Państwa) oraz Dominik Hunek i Jarosław Witkowski.
Minister skarbu Dawid Jackiewicz zapowiadał przeprowadzenie audytu w miedziowej spółce. Zwracał uwagę, że powinien on przynieść odpowiedź m.in. na to, jak dywersyfikować działalność spółki, by nie była ona narażona na problemy finansowe w sytuacji spadających cen miedzi.
MSP zapowiadało również zbadanie zasadności inwestycji KGHM w kopalnię Sierra Gorda w Chile. Odkrywkowa kopalnia w Chile została uruchomiona w czerwcu 2014 r. W listopadzie ub.r. spółka informowała, że w trzecim kwartale 2015 r. odnotowała 270 mln zł straty netto i 40 mln straty EBITDA na tym przedsięwzięciu. KGHM ma 55 proc. udziałów w kopalni. (PAP)
mick/ mhr/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.02.2016, 10:30 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |