Newsletter

KNF zgodziła się na powołanie Małgorzaty Zaleskiej na prezesa GPW

09.02.2016, 11:57aktualizacja: 09.02.2016, 11:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła jednogłośnej zgody na powołanie Małgorzaty Zaleskiej na prezesa Giełdy Papierów Wartościowych - podała KNF we wtorek.

"Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) na posiedzeniu w dniu 9 lutego 2016 r. jednogłośnie udzieliła zgody na dokonanie zmiany w składzie zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA (GPW) polegającej na powołaniu Pani Małgorzaty Zaleskiej w skład zarządu GPW i powierzeniu jej funkcji Prezesa Zarządu" - czytamy w komunikacie KNF.

12 stycznia prof. Małgorzata Zaleska została powołana przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie GPW na nowego prezesa spółki; na ten wybór musiała się jeszcze zgodzić KNF.

Zaleska zastępuje na stanowisku szefa GPW Pawła Tamborskiego, który w grudniu ub.r. podał się do dymisji. Zapowiedziała, że jej priorytetami będą rozwój rynku kapitałowego i zwiększenie świadomości finansowej Polaków.

Nowa prezes GPW jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jest profesorem nauk ekonomicznych i profesorem zwyczajnym SGH. 3 sierpnia 2009 r. prezydent Lech Kaczyński powołał ją na stanowisko członka zarządu Narodowego Banku Polskiego. Funkcję tę pełniła do sierpnia 2015 r.

W latach 1998-2003 była doradcą prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), a w latach 2000-2002 członkiem Rady Giełdy. W latach 2005-2006 pełniła funkcję eksperta ministra edukacji narodowej i sportu. W latach 2007-2009 piastowała stanowisko prezesa BFG, a w latach 2008-2009 członka zarządu International Association of Deposit Insurers (IADI) oraz przewodniczącej grupy badawczej European Forum of Deposit Insurers (EFDI). (PAP)

jzi/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.02.2016, 11:57
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ