Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd IDM S.A. w upadłości układowej (dalej: IDMSA) stosownie do treści § 5 ust. 1 pkt. 3 w zw. z § 9 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r., sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009, nr 33, poz. 259 z późn. zm.) (dalej: Rozporządzenie) niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości, iż w dniu 15 lutego 2016 r. spółka IDMSA zawarła umowę znaczącą w rozumieniu § 2 ust. 1 pkt. 44 lit. b Rozporządzenia (dalej: Umowa). Jednocześnie Zarząd IDMSA, stosownie do treści § 9 Rozporządzenia, przekazuje następujące informacje dotyczące zawartej Umowy.
1)Data zawarcia Umowy:
15 lutego 2016 r.
2) Oznaczenie stron Umowy:
a) IDM S.A. w up. układowej - IDMSA
b) Bouders Limited - Wierzyciel
3) Przedmiot Umowy:
Przedmiotem umowy jest usunięcie rozbieżności, co do wysokości wierzytelności układowej przysługującej Wierzycielowi, co w ocenie Stron Umowy wpłynie pozytywnie na procedurę ustalenia listy wierzytelności oraz przyczyni się do usunięcia potrzeby wnoszenia ewentualnych sprzeciwów i zażaleń w toku zatwierdzania listy wierzytelności w ramach postępowania upadłościowego IDMSA.
4) Istotne warunki Umowy:
W ramach zawartej Umowy IDMSA oświadczył, że w stosunku do wierzytelności Wierzyciela zgłoszonych do postępowania upadłościowego:
1. Nie ma przeszkód do uznania wierzytelności Wierzyciela w zakresie należności głównej do kwoty 1.000.000,00 zł w kategorii IV.
W zakresie powyższej kwoty IDMSA nie będzie dokonywał czynności faktycznych i prawnych sprzeciwiających się umieszczeniu wierzytelności na liście wierzytelności.
W ramach zawartej Umowy Wierzyciel oświadczył, że:
1.Nie ma przeszkód do uznania wierzytelności Wierzyciela w zakresie należności głównej do kwoty 1.000.000,00 zł w kategorii IV. W zakresie powyższej kwoty IDMSA nie będzie dokonywał czynności faktycznych i prawnych sprzeciwiających się umieszczeniu wierzytelności na liście wierzytelności.
2. Na dzień zawarcia Umowy poza w/w wierzytelnością, nie przysługują Bouders względem IDM żadne inne wierzytelności układowe lub poza układowe, a gdyby takie powstały to Wierzyciel, niniejszym zrzeka się ich , jednocześnie oświadczając, że w zakresie w jakim zrzeczenie się takich wierzytelności nie byłoby prawie możliwe, Wierzyciel nie będzie ich dochodził.
3. Wierzyciel, zobowiązał się, że będzie skutecznie głosował na Zgromadzeniu Wierzycieli w celu głosowania nad układem i odda ważny głos "za" ostatecznymi propozycjami układowym złożonymi i/lub popieranymi przez Zarząd IDM SA. Bouders zobowiązał się , że nie dokona zbycia Wierzytelności do czasu zakończenia Zgromadzenia Wierzycieli.
5) Postanowienia dotyczące kar umownych:
Umowa nie zawiera postanowień dotyczących kar umownych.
6) Postanowienia dotyczące warunków lub terminów:
Umowa zawiera zastrzeżenie, zgodnie z którym wchodzi ona w życie z chwilą wyrażenia zgody Nadzorcy Sądowego IDMSA na jej zawarcie, chyba że Nadzorca Sądowy uzna, że jej zawarcie nie wymaga zgody . Zgodnie z zawartą Umową, Umowa wygasa w przypadku prawomocnej zmiany opcji postępowania upadłościowego na postępowanie obejmujące obejmującą likwidację majątku IDMSA.
7) Oznaczenie kryterium uznania umowy za znaczącą:
Umowa została uznana za znaczącą, ponieważ stosownie do treści § 2 pkt. 44 lit. b) Rozporządzenia przedmiot Umowy przekracza 10% wartość przychodów ze sprzedaży grupy kapitałowej IDMSA za okres ostatnich czterech kwartałów obrotowych.
8) Informacja o łącznej wartości wszystkich umów zawieranych z danym podmiotem
w okresie ostatnich 12 miesięcy.
IDMSA w okresie ostatnich 12 miesięcy nie zawierał żadnych innych umów z Wierzycielem.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.02.2016, 19:24 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |