Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowością, która towarzyszyć będzie ósmej edycji spotkania świata biznesu, nauki i polityki w Katowicach, będzie pierwsze European Start-up Days - wydarzenie dla zainteresowanych rozwojem młodej, innowacyjnej, kreatywnej polskiej przedsiębiorczości. Konferencja w specjalnej formule połączy merytoryczne wystąpienia oraz interakcję z uczestnikami, elementy show i promocję rozpoczynających działalność biznesową krajowych firm, ludzi z pasją, energią i pomysłami, z uczestnikami Kongresu, biznesmenami którzy mają bogate doświadczenia, zasoby i klientów.
W agendzie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016 znajduje się około 100 debat ujętych w kilkunastu blokach tematycznych, takich jak energia, przemysł, klimat - horyzont 2030, industrializacja w Europie, przedsiębiorczość społeczna, młodzi liderzy i informatorzy, innowacje, digitalizacja i różne aspekty cyfrowej rewolucji w gospodarce, wpływ sytuacji geopolitycznej w Europie i świecie na bezpieczeństwo oraz na przyszłość europejskiej integracji i szanse globalnej ekspansji gospodarczej.
Zorganizowane zostaną także m.in.: Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna, Spotkania Gospodarcze Polska-Japonia oraz wydarzenia towarzyszące i wręczenie nagród w plebiscycie Top Inwestycje Komunalne 2016.
"Dokładamy starań, by za każdym razem Europejski Kongres Gospodarczy oferował nowe, atrakcyjne punkty programu i pokazywał jak najwięcej atutów miasta, w którym jest organizowany. W tym roku otwieramy dla uczestników konferencji, oprócz gmachu nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego, także obiekt ikoniczny dla Katowic i zapraszamy na wybrane wydarzenia do Hali Widowiskowo-Sportowej 'Spodek'" - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP.
Rejestracja na VIII Europejski Kongres Gospodarczy prowadzona jest przez stronę internetową www.eecpoland.eu. Podstawowy udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Akredytacje prasowe: https://konto.ptwp.pl/eec/pl/media.html
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.03.2016, 14:58 |
Źródło informacji | Grupa PTWP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE